Si për të rritur potencë në njerëz

Shkaku i mosfunksionim ngrerë janë negative të mjedisit, të tepruar emocionale stresit, dietë të çekuilibruar dhe mënyrë jetese i ulur. Për të rritur fuqinë e nuk kanë për të përdorur të fuqishëm të drogës, pasi shumë prej tyre kanë një numër të madh të efekteve anësore. Nuk janë efektive natyrore, mënyrat për të rritur pushtetin mashkullor ushtrime fizike, përmirësimin e të ushqyerit, përdorimin e ndryshme psikologjike praktika dhe mjete popullore.

ushqimi për mbledhje

Dietë për të rritur mbledhje

Cilësia e dietë është e rëndësisë thelbësore për funksionimin normal të të gjitha organeve dhe sistemeve të trupit. Në datën me problemin e funksion ngrerë ballafaqohet çdo i treti njeri pas më se 40 vjetësh. Një nga faktorët e këtij çrregullimi është i pabalancuar dietë.

Për të përmirësuar erections, ajo është parë e nevojshme për të braktisur e të ëmbël, të ngopura dhe të kripura. Starchy dhe e ëmbël ushqime të çojë në trashje. Pesha zhvillimin e hipertensionit dhe provokon çrregullime hormonale. E tepërt e konsumit të ushqimeve që përmbajnë sasi të mëdha të yndyrna shtazore të çon në atherosclerosis dhe sëmundjeve të tjera të sistemit kardiovaskular. Si rezultat, përkeqësimi i qarkullimit të gjakut në legenit rajon dhe gjakun e plotësuar korpusin cavernosum e penisit.

Të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm dhe të na ndihmojë për të rritur potencë:

 • Të ndryshme të peshqve detarë.
 • Arra.
 • Ulliri dhe vaj Flaxseed.
 • E papërpunuara të perimeve dhe të frutave.
 • Të zier të ligët mish pjesët e pulës dhe veal.
 • Drithërat dhe pasta nga gruri durum.

Në kundërshtim me keqkuptim popullor, të njohura në njerëz një koktej birrë me salcë kosi nuk kanë një efekt të rëndësishëm në forcën e mbledhje. Por në afat të gjatë - edhe më e keqe. Kjo është për shkak të sasi të madhe të acideve yndyrore të ngopura dhe kolesterolit në salcë kosi, dhe etanol në birrë, përkeqësim të gjendjes së anijes.

Mbledhje të ndihmojë të tilla prodhimet e detit si kallamar, karkaleca, midhje. Në përbërjen e tyre janë të ashtuquajturat aphrodisiacs, e cila ndikon në zona të caktuara të trurit dhe të rritur dëshirën seksuale. Efektive përforcues të meshkujve të pushtetit dhe piper djegës. Për acarim të traktit urinar ekziston një rritje e fluksit të gjakut në organet gjenitale.

Si për të rivendosur potencë në shtëpi: barna dhe mjete popullore

Ushtrime

Një mënyrë jetese i ulur në mënyrë të pashmangshme të çon drejt stagnimit të proceseve në zonën e legenit. E përkeqësuar elasticitetin e enëve të gjakut, ndërprerë muskulit të zemrës e të ushqyerit dhe të oksigjenit në tru. Në përfundim, penisi i mbush me gjak e ngadalshme, mbledhje të bëhet më i dobët. Për të zgjidhur problemin e normalizimin e qarkullimit të gjakut forcimin e shëndetësisë do të ndihmojë për të ushtruar.

Efektive të ushtrimeve janë:

 • Duke ecur me accelerations. Njeriu pas një të plotë të ngrohtë dhe të shtrihen bën 7-8 shkon në një distancë prej 60-100 metra në shpejtësi maksimale. Periudhave të pushimit duhet të jetë e mjaftueshme për të siguruar që shkalla e zemrës ra në 110 rrahje në minutë. Si rezultat i këtij ngarkimit ka një rritje të mprehtë e testosteronit dhe të tjera anabolic hormoneve, e cila është e dobishme për forcimin e dëshirës seksuale. Gjithashtu përmirësimin e qarkullimit të gjakut në ijë dhe të hershme të saj depërtimit në shpella trupin e penisit.
 • Squats. Nga pozitë (metra gjerësi shpatullave, duart e kaloi pas kokës) e trupit është ulur. Në qoftë se shtëpia është një shkop, ajo është e rekomanduar për të vënë atë mbi supe. Në pika më e ulët e mbledhje keni nevojë për të bërë një pushim të shkurtër prej rreth 1 e dytë dhe të mprehtë sqaroj përsëri. Numri i repetitions duhet të jetë jo më pak se 15 për secilën prej 3-5 vendos. Pjesa tjetër në mes - rreth 2 minuta. Kur e kryen këtë ushtrim, është e rëndësishme për të kontrolluar përsëri pozitën. Ajo duhet të mbetet gjithmonë.
 • Shtypni. Ushtrimi tone muskujt e barkut dhe ndihmon forcimin nervoz lidhje në mes të trurit dhe penisi. Si rezultat, një fortë mbledhje mund të arrihet shumë më të shpejtë dhe të mbajtura kohë më të gjatë. Pompë e shtypit më të mirë 4 qasjet për 12-14 reps. E rëndësishme, kur duke bërë stërvitje të ndjejnë tkurrje të muskujve që punojnë dhe për të sjellë të ngarkesës për një gjendje të "dështimit" kur djegia nuk lejon që të bëjnë qasja në vijim.

Si për të zgjuar një njeri forcë?

Një burim shtesë për të përmirësuar erections është një shëtitje të gjatë në ajër të pastër (të paktën 2 orë në ditë). Si të përmirësojmë e dëshirës seksuale te meshkujt në shtëpi: droga, dietë, mjete popullore Trajtimin e popullore mënyra. Për të rritur fuqinë në shtëpi pa ilaçe, ajo është e rekomanduar për të përdorur të ndryshme receta decoctions dhe infusions e bimëve mjekësore.

Të përmirësuar mbledhje dhe për të stimuluar perberje:

 • Një decoction e Hypericum. Për shkak të pranisë së bimëve të një numri të madh të mikroelementet, flavonoids dhe vitamina të tjera, ajo ka një ndikim pozitiv në penisit të burrave. Me lëngun e përgatitur si vijon: 100 gram pluhur St. john's wort krijoj 0.5 litër ujë të valë dhe do të lejojë që të mbush për rreth 2 orë. Pas kësaj, përbërja ishte i filtruar nëpërmjet cheesecloth dhe pije 100 ml, një orë para ushqimit.
 • Tincture e Aloe. Përgatitur nga përzierja e 50 g lëng aloe, 200 gram mjaltë dhe 300 g të verës. Mbush përbërja është e rekomanduar që të paktën 1 javë, pas të cilës do të jetë e mundur për të përdorur 20-30 mg para çdo vakt. Trajtimi me tincture e Aloe duhet të zgjasë rreth 1 muaj.
 • Një decoction rrënjë dhe kallami aromatik. Për përgatitjen e një terapeutike përbërja e nevojshme për të marrë medicinale bimëve (rrënjë) në vlerë prej 15 gram, bluaj në një blender dhe i hedh 1 Filxhan ujë të valë. Pas 2 orë e infuzionit filtruar përmes cheesecloth dhe të marrin 30-40 ml para çdo përdorimi i ushqimit.

Shumë medicinale tarifat mund të blihen në mbaruar formë në farmaci. Edhe rritja e burrëri hudhër. Ajo mund të konsumohen të papërpunuara me ushqim apo për të përgatitur pije alkoolike tincture.

potencë e psikologut

Psychocorrection

Gjendja emocionale e njerëzve, ka një ndikim të madh në cilësinë dhe kohëzgjatjen e erections. Gjetur se 8 nga 10 rastet e impotenca lidhur me probleme psikologjike.

Më të njohura psikologjike praktika janë:

 • Auditory të trajnimit. Metodë bazohet në autosuggestion dhe qëndrimet pozitive. Për këtë, njeriu e tërheq, ulet në një karrige të rehatshme, mbyll sytë dhe fillon për të vendosur veten në një mënyrë të qetë, që paraqet një rezultati pozitiv. Kohëzgjatja e vetë-hipnozë duhet të zgjasë rreth 15-20 minuta. Kjo do të jetë e mjaftueshme për të hequr qafe të nervozizmi dhe ankthi.
 • Meditim. Kjo teknikë ka një efekt pozitiv në funksionin seksual. Rezultati do të jetë aftësia për të kontrolluar emocionet, që të përqëndrohet në të objektit. Për meditim është e këshillueshme për të shkuar në një të qetë, e shkretuar vendin. I ulur në një pozitë të rehatshme (për shembull, në Lotus pozicioni), të kthehet në muzikë relaksuese, të mbyllë sytë tuaj dhe të përpiqen për të hequr qafe të gjitha mendimet. E përqendruar në muzikë, të fillojë për të bërë të thellë të ngadaltë frymë. Pas 5 minuta e trajnimit, ju keni nevojë për të kryer një gjysmë ore në këmbë, pastaj të përsëritur ushtrimin e frymëmarrjes.

Dousing me ujë të ftohtë

Për të zgjidhur problemet e njerëzve shëndetësisë do të ndihmojë një kontrast dush.

Për të bërë këtë:

 1. Shtëpia për të shënuar një dush të nxehtë dhe të rrinë në atë për 10-15 minuta.
 2. Lani tërësisht nën një dush të nxehtë.
 3. Type në një kupë ujë të ftohtë dhe e derdh mbi veten.
 4. FSHIJ trupin me një peshqir.

Si rezultat i papritur ndryshimet e temperaturës në trup do të aktivizojë imunitar mekanizmat që do të përmirësojnë elasticitetin e enëve të gjakut dhe qarkullimin e gjakut, rritja e nivelit të anti-e hormoneve të stresit. Megjithatë, ju duhet të mbani në mend se keqpërdorimi i hedhur mund të çojë në efekt të kundërt për shkak të stresit të tepruar të trupit. Prandaj është e rekomanduar për të kryer procedura jo më shumë se 1 herë në 5-7 ditë.

Opsioni i dytë është derdhur veten kthese kova e ujit të ftohtë menjëherë pas dushit ose sauna. Në këtë rast, ju duhet të konsideroni shëndetësore, moshën dhe për përgatitje fizike.

Masazh

Procedura e lejon jo vetëm për të hequr qafe të ngecjen e proceseve në inguinale rajon, por edhe për normalizimin sferën emocionale, për të shpëtuar nga brengat dhe frikën.

masazh prostatës

Masazh prostatës

Më efektive mundësitë e manipulimit, për të rritur fuqinë e njerëzve janë:

 • Masazh prostatës. Është kryer në mënyrë të pavarur në shtëpi dhe në klinikën nga një kualifikuar teknik. Për të kryer procedurën ju duhet të veshin dorashka sterile dhe të mbajnë një të vogël fërkoni prostatës me gishtin tregues futur në zorrën e trashë.
 • Erotike. Procedura është kryer me një partner seksual para raportit seksual. Ky masazh do të lejojë njeri që të merrni një e fuqishme psikologjike shkarkimit.

Duke përdorur metoda tradicionale e përmirësimit funksion ngrerë, në 2-3 javë ju do të vëreni rezultatet e para. Megjithatë, duhet mbajtur parasysh se të gjitha përpjekjet që synojnë rritjen e mashkull, fuqia mund të jenë të shpërndarë në një fazë të avancuar impotence, kështu që në shenjën e parë të mosfunksionim ngrerë është më mirë që së pari të konsultoheni me mjekun. Për të parandaluar probleme me pushtetin mashkullor rekomanduar nga një moshë të re të ketë një aktiv mënyra e jetës, të mos konsumojnë alkool dhe duhan, duke mbajtur një dietë të shëndetshme.