Si për të rritur potencë mashkull natyrore mënyra

Pothuajse të gjitha moderne njerëzve, të cilëve mosha e tejkalon dyzet vjet, seriozisht doni të dini se si për të rritur potencë mashkull natyrore mënyra. Për të zgjidhur problemin e ngrerë mosfunksionim, ata zakonisht droga janë jo vetëm tradicionale por edhe të mjekësisë alternative. Si dhe ushtrimet dhe ndryshimin e zakonshme të sistemit për ushqim.

si për të rritur fuqinë

Metodat për llogaritjen e cilësisë potencë

Humbja e pushtetin mashkullor seriozisht mund të bëhet për njerëzit një problem serioz, dhe madje edhe depresion. Por nëse vëreni simptomat në kohë dhe të shpejtë të fillojë trajtimi, pastaj ka një shans të mirë për të sjellë gjëra të kthehet në normale. Duhet të ndryshoni mënyrën tuaj të jetës. Për të bërë disa rregullime, të cilat, megjithatë, do të përfitojnë vetëm jetën seksuale.

Çfarë ju duhet të paguani vëmendje të:

 • Tërheqje seksuale në një partner seksi – nëse ju keni dëshirë, por asnjë mbledhje, kjo mund të jetë për shkak të fortë lodhje, humor të keq apo psikologji;
 • Koha për të rivendosur erections – i më i vogël në potencë më të mirë;
 • Cilësia e derdhje – në akt seksual duhet të përfundojë me orgazmës dhe derdhje;
 • Nivelin e mbledhje – gjatë zgjimit penisit të rriten në gjatësi dhe trashësi, të bëhen më të ngurta. Dhe këto cilësime duhet të ruhet nga fillimi i raportit seksual deri në fund. Në qoftë se penisi është reduktuar para, ajo mund të drejtpërdrejt të tregojnë një shkelje e funksion ngrerë. Të kontrolloni me lehtësi duke përdorur normale unazë të letrës. Ajo duhet të vihet në penis. Nëse një potencë të gjitha OK – letër do të shkëputen.

Në vitet e fundit gjithnjë e më shpesh potencë çrregullime në meshkujt është themeluar, mosha e të cilëve ende nuk e ka arritur nivelin e dyzet vjet. Por nuk është një shpjegim i thjeshtë. Kjo zakone të këqija dhe të shpeshta të stresit, dhe ulur punës, dhe shthurja morale.

Më profesionale për të diagnostikuar problemet me potencë vetëm mund të urolog. Për këtë në penis është injektuar një lëng të veçantë që mund të shkaktojnë një mbledhje për një periudhë maksimale prej pesëmbëdhjetë minuta. Mjeku përcakton përqindjen e ngacmim, dhe njeriu do të ketë vetëm krahasoni detyruar mbledhje me të e tij të zakonshme. Ai mbetet aktiv për rreth një orë.

Studimi ndjeshme të penisit është një nga mënyrat më efektive të diagnostikimit. Niveli i ndjeshmërinë e penisit është e përcaktuar nga dridhjet. Mungesa e saj është një tregues të ulët të ndjeshmërisë së nervore pikë në legen. Herët ose vonë ai bëhet shkaku i pafuqi.

Të veçantë x-rrezet gjithashtu na lejon për të llogaritur nivelin e patency e arteriet në penis. Ajo futi një të veçantë të lëngshme që lëviz nëpër enët. Nëse qarkullimi i gjakut, në mënyrë që — një rënie në potencë është për të fajësuar probleme psikologjike.

Në të shëndetshme njerëzve nën moshën pesëdhjetë vjeç, spontan mbledhje duhet të ndodhë deri në shtatë herë gjatë natës, fle.

Çfarë arsyesh mund të kemi një mosfunksionim seksual

Para se ju e kuptoni se si për të rritur potencë meshkuj, është e rëndësishme për të kuptuar se cilat janë shkaqet e këtij problemi. Ndër shkaqet mund të jenë:

 • Sëmundjet e sistemit kardiovaskular;
 • Diabeti;
 • Prania e dëmshme zakonet;
 • Mungesa e testosteronit;
 • Mungesa e gjumit;
 • Mosha;
 • Trashje të ndryshme diplomë;
 • Rritje të tensionit të gjakut;
 • Një mënyrë jetese i ulur;
 • Të lënduar në shpinë ose një hernie;
 • Lodhje kronike;
 • Të shpeshta të stresit, ankthit, humor të keq.

Identifikimi rrënjët mund të jenë shumë më të shpejtë dhe më e lehtë për të kthyer gjithçka në normalitet.

ilaçet

Ilaçet për potencë

Si për të rritur potencë meshkuj? Mjekësia tradicionale është në gjendje të ofrojë shumë ilaçe që mund të rrisë potencë për një periudhë të shkurtër kohe. Farmaci, ka drogë që janë organike ose sintetike-bazuar. Ata të kontribuojnë në rritjen e ereksionit për një kohë të gjatë.

Por ne nuk mund të injorojmë se pothuajse të gjithë prej tyre kanë kufizime për përdorim. Nuk mund të merret në rast se ka probleme me të mëlçisë, veshkave, zemrës, apo enëve të gjakut. Dhe nëse një njeri është i vuajtjeve të lartë ose tensioni i ulët i gjakut.

Këto droga të rritur rrjedhjen e gjakut në penis, relakson muskujt e butë. Enët për të zgjerohet dhe rrit potencë. Plus përmirësimet në mbledhje. Por mbani në mend se medikamente nuk janë të aftë për të shkaktuar epsh.

Këto tableta mund të veprojë në kohë të ndryshme. Katër orë pothuajse të ditës. Doza dhe numri i herë e pritjes mund të emëroj vetëm mjek. Sepse të gjitha këto karakteristika janë të bazuar në moshën e njeriut dhe të tij, gjendja e Përgjithshme shëndetësore.

Një pikë shumë e rëndësishme: në trajtim me këto barna do të jetë e pamundur në qoftë se pacienti ka vuajtur nga arrhythmia, anginës, apo ndonjë alergji.

Themelore të sundimit tani është për lirimin e spermës sa më pak të jetë e mundur

Nuk e rëndësishme – nuk ka ndonjë intime tension më vete ose me një partner. Por ju duhet të shmangni për prodhimin e spermës. Kjo vlen veçanërisht për meshkujt, mosha e të cilëve ka kaluar tashmë të shënojë pesëdhjetë vjet. Të rinj më të lehtë për të shërohen nga kjo të përfundojë. Por kjo vlen vetëm për të të rinjve.

Kjo nuk do të thotë se është e nevojshme tani për të vënë një fund për seks. Çështja nuk është në të. Ne vetëm duhet të përpiqemi jo për të sjellë veten në derdhje. Kjo është e rëndësishme sepse njerëzit pas pesëdhjetë, ende aktiv seksualisht, çdo herë që keni nevojë për më shumë kohë për të shërohen.

Si për të rritur fuqinë metodave natyrore

Nuk janë të natyrshme variacione që nuk ka nevojë për medikamente:

 • Mjete popullore;
 • Ndryshuar dietën;
 • Ushtrimi dhe masazhet.

Duke zbatuar të tilla ndryshime të dobishme, me të vërtetë për të shpejt të rritur fuqinë.

Mjekësi Alternative për të zgjidhur problemet

Ilaç që erdhi nga njerëzit, gjithashtu, mund të përgjigjet në pyetje rreth asaj se si për të forcuar potencë seksuale te meshkujt. Dhe ofron një shumëllojshmëri të recetave, duke siguruar rritjen e mbledhje në shtëpi dhe për të parandaluar ndodhjen e pafuqi. Jo-tradicionale ilaçe bazuar në bimët dhe bee produkte, efektiv, jo më pak se farmaci. Por krejtësisht e trupit, të sigurt dhe kanë pak efekte anësore.

Thjeshtë recetat e mjekësisë tradicionale:

 • Dy lugë të freskëta lëng aloe të përzier me një Filxhan e gjysmë të lëngshme mjaltë. Merrni gjysmën e një lugë çaji tri herë në ditë, para buke. Kursin e trajtimit është dymbëdhjetë javë.
 • Infuzion të çajit të gjelbër do të ndihmojë për të parandaluar ose kuruar impotencë. Dy lugë gjethe të çajit dhe gjysma një Filxhan e sheqerit, të derdh një litër vodka dhe një javë për të harruar në frigorifer. Infuzion të pirë gjatë muajit para gjumit një teaspoonful.
 • Një disa lugë e grimcuar St john's wort, derdh një gotë me ujë të ngrohtë, më të afërt dhe të lënë të mbush një orë. Tendosje dhe pini një e katërta Filxhan tre herë në ditë. Pija do të ndihmojë për të eliminuar të ngjeshur, të përmirësuar qarkullimin e gjakut. Infuzion pihet tri javë.
 • Mix sasi të barabartë të imët copëtuar arra, fiq dhe datat. Të shtoni sa më shumë mjaltë. Hani një lugë gjelle nga kjo përzierje dy deri tri herë në ditë. Ajo ka një efekt pozitiv në epsh, dhe me të vazhdueshme të konsumit mund të rrisë erections dhe për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm.

Ajo është e dëshirueshme për të Plotësuar çdo ditë për të ngrënë një duzinë e polenit.

ushqim për potencë

Ushqim për të rritur potencë

Në qoftë se ju të vini re shenjave të para të reduktimit të potencë të njeriut, kjo është e këshillueshme që të rishikoni dietën tuaj është për të shmangur yndyrore, të skuqur ushqim dhe ushqim hedhurinë. Kjo është një nga mënyrat më efektive për të rritur potencë në njerëz në shtëpi. Shumica e ushqimeve e përmbajnë të gjitha kimikateve të nevojshme për të zgjimit seksual. Dhe, prandaj, përmirësimin e brendshme të shtetit. Rezultatet më të mira në këtë rast tregojnë vitamina A, b, E.

Si për të përmirësuar potencë të njerëzve:

 • Deti – havjar, midhje, peshku, oysters;
 • Mish – qengjit, të ligët mish lope, lepurit, mishi i shpendëve;
 • Perime – qepë, karrota, turnips, beets, selino, fasule, rrikë, hudhër;
 • Të freskëta arra – arrat, pishe, bajame;
 • Fruta – banane, rrush, luleshtrydhe, raspberries, frutat e thata, datat;
 • Çokollatë e zezë (të paktën 65% kakao);
 • Vezë – pule ose quail.

Të gjithë e ushqimit është e dëshirueshme për të gatuar, piqem, merak ose steamed. Për të ngrënë katër herë në ditë në porcione të vogla. E fundit vakt duhet të jetë dy deri në tre orë para gjumit. Në qoftë se ju shkoni në këtë mënyrë, ju mund të shpejt dhe lehtë të rritur pushtetin mashkullor.

Ushtrim

Në mënyrë për të rritur fuqinë e duhur nivel, njeriu duhet disa herë në ditë për të mbajtur anal muskujt e tensionuar. Përafërsisht pesëmbëdhjetë sekonda. Dhe të bëjë dhjetë repetitions me një pushim prej tridhjetë sekonda. Kjo është më e thjeshtë të ushtruar. Dhe një nga avantazhet e tij është se ajo mund të bëhet kudo dhe pa u vërejtur për njerëzit e tjerë.

Këtu janë disa ushtrime të thjeshta:

 • Të shpejtë të lëvizjes së legenit. Janë kryer në të kontrollojë trupin e zhveshur. Këmbët e vënë në width larg dhe pak prirje. Sa më shpejt të jetë e mundur për të lëvizur legen përpara dhe mbrapa me amplitudë maksimale të mundshme. Për të marrë frymë thellë dhe të ngadalshme exhalations. Shtatë frymë janë të barabartë në një të vetme të qasjes. Për të bërë të nevojshme gjashtë qasje, me një pushim i një minutë e gjysmë.
 • Rrotullimi i legenit. Rradhës enën me një amplitudë maksimale e – dyzet herë në çdo drejtim. Ky ushtrim ndihmon për të rritur rrjedhjen e gjakut në legen dhe për të forcuar muskujt e shpinë.
 • Sulmet. Për këtë ushtrim ju do të duhet shtangë dore, pesha e të cilave duhet të jetë të paktën tre paund. Duart poshtë në seams, dhe pastaj të hap sa më gjerësisht që të jetë e mundur duke u përpjekur të prekni dyshemenë e tij gjurit në këmbën tjetër. Drejtuar, pra, dymbëdhjetë hapa çdo këmbë.
 • Tilts. Këmbët përhapet më gjerë se sa supet, përkulem përpara, duke u përpjekur për të arritur në dysheme. Përkulem gjunjët nuk mund të. Ju duhet të bëni katër grupe të njëzet e repetitions. Me kalimin e kohës, numri i repetitions e nevojshme për të rritur atë për pesëdhjetë.
 • Squats. Këmbët duhet të jetë i vendosur më të gjerë sesa shpatullat tuaja, shtrirje e mollaqe. Mbledhje ngadalë, duke e mbajtur në këmbë off dysheme. Për të ngrirë në ekstrem pikë, numëroni deri në tre, dhe gjithashtu ngadalë të rritet. Për ta bërë njëzet herë. Jo më pak i rëndësishëm është rritjen graduale në kohën e fiksimit pozicionin me tre sekonda për të pesëmbëdhjetë.

Një pikë shumë e rëndësishme: në pagesë duhet të plotësojë masazh. Hit relaksuar testiseve, fërkoni tyre, duke shtypur lehtë. Masazh ndihmon për të përmirësuar potencë në njerëz. Mënyrë për të rritur nivelet e testosteronit dhe për të rritur spermë. Përveç kësaj, reduktimin në zero të rrezikut të pafuqi dhe madje edhe në sterilitet.

Burrat për të parandaluar sëmundjet

Mbani potencë për vite të lehtë të ndihmuar parandalimin e thjeshtë. Është e nevojshme që të pini më pak të fortë, çaj dhe kafe.

Të ndaluar të konsumojnë alkool, pinë duhan. Duhani constricts të enëve të gjakut dhe kështu pengon rrjedhjen e gjakut. Shpirtrat dhe kështu nuk do të përfitojnë. Dhe të birrës ndihmon trupin për të prodhuar hormonet që janë më karakteristike e seksi i dobët sesa meshkujt. Ka të ngjarë të bjerë në të njëjtën kohë do të jetë e vështirë. Por me kalimin e kohës ju do të vëreni efektin.

Njerëzit duhet të ndjekin më nga afër saj peshë. Pas pesëdhjetë vjetësh përfaqësuesit e gjinisë më të fortë pafuqi "zgjon" për shkak të shfaqjes së sëmundjeve të kardiovaskulare, urinar, endokrine sistemeve. Disa prej tyre ndodh pikërisht për shkak të shtimit të peshës.

parandalimi potencë

Rregulla të thjeshta për ruajtjen e shëndetin seksual:

 • Për të ndjekur dietën. Se sa më të shëndetshëm të ushqimit – të më të shkëlqyeshëm gjak.
 • Për të kontrolluar tensionin e gjakut dhe kolesterolit në gjak.
 • Për të hequr qafe peshën e tepërt;
 • Patjetër nevojë për të fjetur dhe të ecin në rrugë për të paktën dyzet minuta në ditë;
 • Lejoni veten të relaksoheni. Për të ndriçuar humor të lehtë, pa ndihmën e alkoolit dhe cigareve. Lodhja do të ndikojë negativisht në mbledhje;
 • Një aktiviteti i rregullt fizik. Së paku gjysmë ore në ditë do të ndihmojnë njeriun për të mbajtur norma jo vetëm forcë, por edhe formën;
 • Marrëdhënie seksuale të paktën dy herë në javë. Fiziologjikisht vetë-kënaqësi e zëvendëson marrëdhënie seksuale, por për të përmirësuar gjendja emocionale nuk do të ndihmojnë;

Për t'u kthyer potencë normale në shtëpi mund të çdo njeriu. Ne vetëm duhet për të hequr qafe shprehitë e këqija dhe të ushqimit, me trup. Nuk duhet të merren parasysh dhe të mjekësisë popullore. Në më të avancuara raste, tashmë nuk mund të bëjë pa ndihmën e një mjeku – ai do t'ju udhëzojë një trajtim efektiv.