Si të rritet fuqia mashkullore

Potencia është arsyeja e gëzimit për çdo mashkull, sepse vetëm kështu mund të kënaqë veten dhe partneren. Megjithatë, gjithnjë e më shpesh meshkujt shtrojnë pyetjen se si të rrisin djersitjen dhe çfarë të bëjnë që të mos bjerë ajo?

potenca e dobët tek një mashkull si të rritet

Faktorët që ndikojnë në forcën mashkullore

Për të rritur potencën, ndonjëherë duhet të ndryshoni rrënjësisht stilin e jetës tuaj, dhe para së gjithash ka të bëjë me sa vijon:

 1. Një pushim i mirë. Sipas statistikave, shumica e meshkujve në planetin tonë vuajnë nga lodhja kronike. Për më tepër, nuk largohet as pas një gjumi të gjatë. Për ta eliminuar atë, duhet të pushoni sa më shumë që të jetë e mundur, të ndryshoni ritmin e jetës, ta bëni atë më pak intensiv. Harrojini për pak televizorin, kompjuterin dhe telefonin.
 2. Për të forcuar forcën mashkullore, zhvillimi i prostatitit duhet të parandalohet. Në Greqinë e lashtë, sëmundja quhej zemra e fuqisë mashkullore. Nuk lejohet të neglizhoni shëndetin tuaj, por nëse shfaqen ndonjë problem, duhet të konsultoheni me mjekun.
 3. Mos u fokusoni në vështirësitë e vogla në jetë. Nëse ankoheni për forcën mashkullore dhe keni disa gabime të paktën herë pas here, nuk keni nevojë të bëni panik. Edhe nëse ka ndonjë incident, shtyjeni seksin në plan të dytë. Mos harroni se ka shumë metoda me të cilat mund të rrisni forcën tuaj mashkullore.

Mos jini pasiv. Me pak kohë në lëvizje, mund të ndodhë sa vijon:

 1. Limfa do të fillojë të ngecë.
 2. Kapsllëku ndodh periodikisht.
 3. Vitaliteti zvogëlohet.

Për të rritur fuqinë e një mashkulli, rekomandohet t'i jepet përparësi gjimnastikës. Toni i nyjeve të ijeve do të rritet. Çdo ngarkesë do të jetë e dobishme: vrapimi, futbolli, etj.

Të ushqyerit për të rritur fuqinë

Për ata që po mendojnë se si të rrisin forcën mashkullore, duhet t'i kushtohet vëmendje të ushqyerit. Ju mund të arrini sukses të madh me të. Ushqimet e rekomanduara:

 1. Mishi - për të rritur fuqinë, duhet të jetë në dietën e përditshme. Falë tij do të rritet niveli i testosteronit në gjak.
 2. Kushtojini vëmendje peshkut. Të gjitha prodhimet e detit kanë një efekt të dobishëm në forcën e mashkullit. Afrodiziakët më të mirë janë havjar dhe goca deti.
 3. Mundohuni të shtoni më shumë zarzavate në ushqimin tuaj. Shpargu, borziloku, majdanozi kanë një efekt pozitiv. Falë të gjitha këtyre erëzave, ju mund të rrisni shpejt dhe në mënyrë efektive libidon mashkullore.
 4. Arrat janë afrodiziakë të pazëvendësueshëm për çdo mashkull, arrat janë veçanërisht efektive.
 5. Ju mund të rrisni fuqinë e një mashkulli me ndihmën e frutave dhe perimeve. Ato mund të jenë një shtesë për pjatat e mishit. Ato ndihmojnë në përmirësimin e funksionimit të gonadave, duke rezultuar në rritjen e fuqisë.

Receta të mjekësisë tradicionale

Duke menduar se si të rritet fuqia mashkullore, nuk duhet të harrojmë për recetat e mjekësisë tradicionale. Receta më e zakonshme dhe efektive: kombinoni mjaltin dhe arrat në pjesë të barabarta, hani një lugë nga përzierja çdo ditë për një muaj.

Edhe çajrat bimor kanë efekte pozitive. Kjo mund të përfshijë çdo gjë: nenexhik, sherebelë, tërfil dhe më shumë. Hidhni ujë të valë mbi disa lloje barishtesh të thata, lëreni të piqet për gjysmë ore. Kullojeni tinkturën dhe pini një gotë gjatë ditës.

Recetat e mjekësisë tradicionale për të rritur fuqinë përfshijnë një recetë tjetër: merrni njëqind gram rrush të thatë, kajsi të thata dhe kumbulla të thata, shtoni një lugë sheqer. Të gjitha këto hidhen me një gotë verë të kuqe, vendosen në zjarr dhe ziejnë për një orë. Pini një lugë nga ilaçi që keni marrë tri herë në ditë. Kursi i trajtimit zgjat dy javë.

Përveç kësaj, duhet theksuar se ilaçi më i mirë dhe më i këndshëm është seksi. Lista e asaj që ai mund të "krijojë" është thjesht e pafundme. Falë tij, toni i enëve të gjakut rritet, zemra bëhet më e fortë. Jetëgjatësia zgjatet, pagjumësia zhduket. Me ndihmën e tij, burrat mund të rrisin forcën e tyre mashkullore.

Pilula për rritjen e fuqisë

Si të rritet fuqia mashkullore? Në farmaceutikë, ka shumë ilaçe që ju lejojnë të ktheheni në forcën e mëparshme në një periudhë të shkurtër kohore. Megjithatë, rekomandohet përdorimi i tyre pas konsultimit me një mjek.

Në shumicën e rasteve, ato përmbajnë përbërës aktivë që lejojnë të normalizojnë prodhimin e hormonit mashkullor. Megjithatë, ka kundërindikacione që gjithashtu duhet të merren parasysh përpara se të merren.

Të gjitha barnat ndahen në dy kategori: natyrale dhe sintetike. Kategoria e dytë përfshin pika, kapsula, tableta. Ato janë absolutisht të padëmshme, ato duhet të merren sipas udhëzimeve.

Sa për meshkujt pas pesëdhjetë vjetësh, ata nuk duhet të përpiqen të rrisin fuqinë e tyre vetë. Puna është se në to mund të cenohet për shumë faktorë dhe për t'i eliminuar duhet të konsultoheni me mjekun. Është e nevojshme jo vetëm për të marrë medikamente, por edhe për të udhëhequr një mënyrë jetese korrekte.