Droga natyrale për të rritur fuqinë tek burrat

Sipas statistikave, vetëm rreth 30% e burrave mund të mburren me shëndet të shkëlqyeshëm riprodhues dhe riprodhues. Pjesa tjetër, nga koha në kohë, përballen me probleme të ndryshme, një prej tyre është mosfunksionimi erektil. Simptoma mund të shfaqet në çdo moshë, shpeshtësia e shkeljeve shoqërohet me stilin e jetës, praninë e patologjive kronike, dietën.

Mospërputhja në shtrat është shkaku i vështirësive fiziologjike dhe një rënie e potencës ndikon gjithashtu në gjendjen emocionale të një burri. Lufta kundër fuqisë së dobët nuk duhet të fillojë me ilaçe, por me një rishikim të të ushqyerit dhe përdorimin e recetave popullore. Kjo lejon që metodat e kursimit të ndikojnë në trup dhe të përjashtojnë zhvillimin e reaksioneve anësore.

Sapo fillojnë problemet në zonën gjenitale, një burrë ka nevojë për konsultë me mjekun. Kjo është e rëndësishme për të përjashtuar patologjitë serioze. Kur mosfunksionimi shkaktohet nga sëmundjet e sistemit riprodhues, sëmundja themelore trajtohet. Përndryshe, asnjë mënyrë nuk do të japë rezultatin e dëshiruar, njeriu do të humbasë kohën dhe energjinë e tij.

Ndër arsyet e uljes së ereksionit, që nuk shoqërohen me patologji, ekzistojnë:

 1. mungesa e mineraleve dhe vitaminave;
 2. abuzimi me yndyrnat shtazore, pijet alkoolike, pirja e duhanit;
 3. stil jetese i ulur;
 4. përdorimi afatgjatë i ilaçeve të caktuara.

Edhe me ngritjen e rastësishme të rastit, problemi nuk mund të injorohet. Gjithashtu, nuk përjashtohet rrjedha latente e infeksioneve gjenitale, të cilat që në fillim nuk japin simptoma specifike, por manifestohen vetëm me ulje të potencës dhe epshit.

Për të normalizuar gjendjen, mjetet juridike natyrore rekomandohen për të rritur fuqinë tek burrat. Ato përdoren në terapi komplekse ose si një ilaç i pavarur.

Zemër

Mjalti i bletës është një afrodiziak natyral, produkti është mbajtësi rekord për përmbajtjen e makroelementëve, mikroelementeve, vitaminave. Ajo shtohet në enët, hahet si një pickim, ose përdoret për të përgatitur përzierje medicinale.

Potenciali përfiton nga një përzierje mjaltë-arra. Mjeti përmirëson funksionin e ereksionit, përmirëson qarkullimin e gjakut në enët e penisit. Për ta bërë këtë, përzieni mjaltë gëlqere ose hikërror dhe arra të qëruara në përmasa të barabarta.

Nëse ejakulimi është i shqetësuar, një sasi e vogël hurmash dhe kajsish të thata shtohen në përzierje. Frutat e thata kontribuojnë në funksionimin më të mirë të organeve gjenitale, normalizojnë përbërjen kimike të spermatozoideve. Përzierja merret në një lugë të madhe dy herë në ditë.

Kohëzgjatja e trajtimit nuk duhet të kalojë 2 javë, pasi fondet përbërëse:

 • janë të larta në kalori;
 • mund të ndikojë negativisht në metabolizëm.

Por kjo metodë është kundërindikuar tek burrat me mbipeshë.

Qirinjtë e mjaltit gjithashtu ndihmojnë për të luftuar fuqinë e zvogëluar. Ato mund të përgatiten lehtësisht në shtëpi, përbërësi kryesor i produktit është torta me dylli.

isshtë e nevojshme të përzieni 500 g tortë vaji dhe 500 ml alkool mjekësor, pastaj vendoseni përzierjen në zjarr të ngadaltë dhe sillni një çiban. Gatuajeni derisa përzierja të jetë e trashë dhe të marrë kafe. Pastaj shtoni gjysmë kilogram bazë yndyre në enë, hiqeni nga nxehtësia, freskoni.

Qirinjtë e vegjël bëhen nga masa e temperaturës së dhomës me dorë, gjatësia e tyre nuk duhet të jetë më shumë se 2 cm. Pasi qirinjtë të vendosen në frigorifer brenda natës, mundësisht për një ditë që të ngurtësohet. Vazelina, glicerina, pata, badger ose dhjami i ariut merren si bazë yndyre.

E rëndësishme!Supozitorët futen butësisht në anus dy herë në ditë për 30 ditë. Importantshtë e rëndësishme të bëni një klizmë para procedurës, pasi kjo do të përmirësojë thithjen e lëndëve ushqyese.

Bimë shëruese

Bimët medicinale do të jenë një ndihmës i shkëlqyeshëm në luftën kundër problemeve mashkullore. Fito-çajet tolerohen lehtësisht nga trupi, përmbajnë shumë tanine, vitamina, vajra thelbësorë dhe minerale. Bimët zgjerojnë enët e gjakut, rrisin rrjedhjen e gjakut dhe normalizojnë furnizimin me gjak të penisit, skrotumit dhe testikujve.

Bimët kanë një spektër të gjerë veprimi, vrasin mikroorganizmat patogjenë, kanë një efekt pozitiv në gjendjen e sistemit gjenitourinar, parandalojnë zhvillimin e proceseve infektive në uretër, fshikëz dhe veshkat.

Rrënja e xhensenit

rrënjë xhensen për të rritur fuqinë

Ky afrodiziak natyral ka veti stimuluese dhe tonifikuese. Bima është një depo e pronave të dobishme, duke përfshirë një rritje në tonin e përgjithshëm të trupit dhe kohëzgjatjen e marrëdhënieve seksuale. Rrënja e xhensenit ndihmon për të rritur durimin fizik, për të stimuluar funksionin erektil, për të mbrojtur kundër plakjes së hershme dhe për të rritur epshin.

Rrënja e xhensenit gjendet në shumë ilaçe dhe suplemente dietike për trajtimin e çrregullimeve të ndryshme seksuale. Për të rivendosur forcën mashkullore, është e nevojshme që rregullisht të shtoni pak rrënjë të grimcuar në çaj ose thjesht të përgatitni një tretësirë ​​shëruese prej tij.

Lista e përbërësve përfshin:

 1. mjaltë lule (350 gram);
 2. alkool fërkues (30 mililitra);
 3. rrënja e tharë e xhensenit (1 lugë çaji).

Përbërësit përzihen, futen në një vend të errët për dhjetë ditë dhe pastaj filtrohen. Ju duhet të pini 1/2 lugë çaji në ditë tri herë në ditë.

E rëndësishme!Kohëzgjatja e terapisë është të paktën dy muaj.

Hithra thumbuese

Hithra është e njohur gjerësisht për vetitë e saj antibakteriale, forcuese dhe tonike. Bima shëruese do të bëhet një asistent në luftën kundër çrregullimeve të potencës.

hithër për të rritur potencën

Për të përgatitur përzierjen medicinale, merrni një tufë të madhe me zarzavate të freskëta hithre, hidhni sipër me ujë të valë dhe priteni tërësisht. Pastaj bari derdhet me 100 mililitra ujë të vluar, insistohet për gjysmë ore, filtrohet përmes napës ose një sitë të veçantë, të marrë tridhjetë minuta para ngrënies.

Kjo metodë është e përshtatshme për trajtim në pranverë, kur gjelbërimi i hithrave të reja sapo del. Gjethet e pjekura mund të rrisin mpiksjen e gjakut, të dëmtojnë qarkullimin e gjakut në zonën gjenitale. Ju duhet të pini një supë shëruese dy deri në tre herë në ditë, kohëzgjatja e terapisë është dyzet e pesë ditë.

Nëse nuk është e mundur të përdoret bari i freskët, ai mund të zëvendësohet me fara (të disponueshme në farmaci). Një lugë gjelle farë derdhet me një gotë mjaltë, 50 gramë verë të kuqe me cilësi të lartë. Përzierja ruhet në frigorifer, merret në një lugë të vogël tri herë në ditë.

E rëndësishme!Rekomandohet të mjekoheni për 2 muaj, pastaj të bëni një pushim dhe të rifilloni kursin.

Trumza

Trumza gjithashtu mund të luftojë në mënyrë efektive problemet shëndetësore të meshkujve. Kjo bimë njihet si më e dobishmja për përmirësimin e fuqisë mashkullore. Përmban shumë krom dhe zink. Withoutshtë pa këto substanca që puna e plotë e organeve riprodhuese është e pamundur.

barëra për të rritur fuqinë tek burrat

Nëse një burrë planifikon të bëhet baba në të ardhmen e afërt, atij i rekomandohet të pijë çaj nga një ilaç bimor çdo ditë. Tinktura e bimës ndihmon për të luftuar mosfunksionimin erektil. Përgatitni një ilaç nga dy lugë të vogla me barëra dhe një gotë me ujë të valë, lëreni për njëzet minuta.

Lëngu shërues merret si çaj dy deri në katër herë në ditë, kohëzgjatja e kursit është të paktën katër muaj.

E rëndësishme!Pas skadimit të afatit, bëni një pushim për 2 muaj, dhe pastaj rifilloni përsëri terapinë, duke zvogëluar dozën ditore në një filxhan në ditë.

Aspen

Lëvorja e Aspenit është një ilaç i shkëlqyeshëm popullor për rritjen e fuqisë tek burrat. Ai përmban flavonoide dhe fagocite, të cilat kanë një efekt pozitiv në trupin e mashkullit.

Lëvorja, gjethet dhe sythat e pemës përdoren gjithashtu për përgatitjen e ilaçeve kundër impotencës. Ato mund të përgatiten në mënyrë të pavarur ose të blihen në një farmaci të gatshme. Zierjet përgatiten nga aspenja, bëhen tinktura dhe ekstrakte. Lejohet gjithashtu përtypja dhe tretja e lëvores në mënyrë që substancat shëruese të hyjnë në trup në formën e tyre të pastër.

Për të rritur fuqinë, është e mjaftueshme për të marrë disa lugë të mëdha të sythave të aspenit, të derdhni një gotë me ujë të valë, të këmbëngulni për të paktën një orë. Shtë marrë para ngrënies; për të përmirësuar shijen e tinkturës, lejohet të shtoni pak mjaltë.

E rëndësishme!Ju mund ta pini ilaçin edhe për hipertensionin dhe diabetikët.

Si ta rrisim shpejt fuqinë

Suva mustarde

suva mustardë për të rritur shpejt potencën

Mjekësia tradicionale njeh metoda të sigurta të trajtimit të impotencës që zgjidhin problemin dhe nuk dëmtojnë shëndetin e burrave.

Nëse një burrë ka një penis të keq, suvatat e sinapit do ta ndihmojnë atë. Kur përdoren mesatarisht në vend, ato irritojnë butësisht zonat refleksale në këmbë, të cilat janë përgjegjëse për epshin e qëndrueshëm dhe ereksionin.

Vendosja e suvave të sinapit është e thjeshtë, ato njomet në ujë të ngrohtë një nga një, dhe pastaj aplikohen në këmbë për dhjetë deri në pesëmbëdhjetë minuta. Gjatë kësaj periudhe, ka një nxitim aktiv të gjakut në organet e legenit, penisi rritet në madhësi dhe ngurtësohet.

Ndalohet përdorimi i suvave të sinapit në temperaturë të ngritur të trupit, çarje, plagë të hapura, kallo.

E rëndësishme!Në rast të patologjive kronike të sistemit të frymëmarrjes dhe zemrës, tregohet një konsultë paraprake me një mjek.

Ecja zbathur

Dhe kjo metodë bazohet në stimulimin refleks të pikave aktive në trupin e një burri. Ecja zbathur ndihmon për të përballuar impotencën, ju vetëm duhet të hiqni këpucët dhe të ecni në tokë për disa orë. Një efekt më i fuqishëm vërehet me masazhin pasues të këmbës.

Duhet të theksohet se një trajtim i tillë është i ndaluar për sëmundjet e sistemit musculoskeletal: nxitjet e thembrave, bursiti.

E rëndësishme!Me këto patologji, dhimbja do të rritet dhe nuk mund të flitet për ndonjë efekt terapeutik.

Erëza Lindore

erëza dhe erëza për të rritur fuqinë

Eliminimi i ereksionit të ngadaltë gjithashtu siguron përdorimin e erëzave orientale, nëse shtohet në çajin e rregullt indian. Edhe me shfaqjen periodike të simptomave të mosfunksionimit erektil, ilaçi do të ndihmojë në parandalimin e patologjisë dhe parandalimin e përkeqësimit të saj.

Melmesat lindore përmirësojnë funksionimin e sistemit nervor qendror, ndihmojnë në pastrimin e enëve të gjakut nga toksinat dhe substancat toksike. Arrin të përmirësojë tonin e trupit, të përmirësojë funksionimin e sistemit nervor qendror.

Receta për të bërë një pije shëruese është e thjeshtë. Ndërsa krijoni çaj të zi, sasi të vogla shafrani, xhenxhefili dhe karafili i shtohen asaj. Me përdorimin sistematik të Viagra natyrore, kryhet parandalimi i impotencës.

Meqenëse xhenxhefili është i pranishëm në përbërje, është e padëshirueshme të përdoret receta për gastrit, ulçerë gastrike dhe ulçerë duodenale, gjakderdhje të brendshme.

E rëndësishme!Kur përdoren me mençuri, erëzat janë jashtëzakonisht të dobishme, vlerësimet në lidhje me metodën janë pozitive.

Si të rrisim fuqinë pas 50

Pas moshës 50 vjeç, pacientët janë të interesuar në atë që përgatitjet bimore për rritjen e potencës te burrat sigurojnë zgjatjen e forcës mashkullore për një kohë të gjatë. Tani burrat duhet të jenë veçanërisht të vëmendshëm ndaj shëndetit të tyre, pasi shumë prej tyre kanë sëmundje serioze kronike të sistemit gjenitourinar.

Mjeku juaj do të përshkruajë një metodë të sigurt dhe efektive, të tilla si farat e kungullit. Ata hahen të papërpunuara, sepse gjatë skuqjes dhe tharjes, aktiviteti i substancave të vlefshme zvogëlohet disa herë, disa prej tyre avullojnë, efekti i pritur terapeutik nuk ndodh.

do të thotë për rritjen e potencës në moshën e rritur

Të bësh një ilaç kungulli është aq e lehtë sa të granatosh dardhat, do të të duhet:

 • pres 5 lugë të vogla kungulli;
 • shtoni 3 lugë mjaltë bletë;
 • hidhni 15 pika lëng aloe të freskët;
 • përzihet, lëreni për dy ditë.

Produkti që rezulton merret 6 herë në ditë në një dozë prej 1 lugë çaji. Kohëzgjatja e terapisë është nga 10 në 30 ditë, në varësi të ashpërsisë së patologjisë.

Siç mund ta shihni, trajtimi i impotencës seksuale me mjete natyrale është një mënyrë shumë efektive për të normalizuar gjendjen. Sidoqoftë, është e mundur të merret dinamikë pozitive vetëm me kusht të një qasjeje të integruar në terapi.

Nëse trajtimi i impotencës fillon në fillim të një problemi shëndetësor, shansi për ta hequr qafe atë përgjithmonë rritet disa herë. Duhet të mbahet mend se metodat tradicionale mund të kenë kundërindikacione dhe kufizime, dhe madje ndikojnë negativisht në sistemin kardiovaskular.