Mjetet juridike popullore për të rritur fuqinë pas 50 vjetësh

Me rritjen e moshës, trupi i mashkullit përjeton ndryshime hormonale. Testosteroni i zvogëluar, zakonet e këqija, ndikojnë në aktivitetin seksual. Menshtë e vështirë për burrat të pranojnë pafuqinë e tyre. Sa më shpejt të ndodhë vetëdija për problemin, aq më të larta janë shanset për të bërë pa pilula dhe për të korrigjuar situatën me mjetet juridike popullore.

zarzavate me gjethe

zarzavate për të rritur fuqinë tek burrat

Me përdorimin e rregullt të selinos, koprës, majdanozit, qarkullimi i gjakut në sistemin gjenitourinar përmirësohet dhe dëshira seksuale rritet. Zarzavatet me gjethe përmbajnë vitamina dhe minerale. Produkti lehtëson inflamacionin, vepron si afrodiziak - rrit tërheqjen.

Hani zarzavate të papërpunuara për të përmirësuar jetën tuaj intime.

Arra dhe mjaltë

Përdorimi i këtyre produkteve ka një efekt të dobishëm në tonin e enëve të gjakut. Venat, arteriet bëhen elastike, gjaku lëviz nëpër to më shpejt. Kjo siguron një mbledhje të qëndrueshme. Arrat janë të dobishme për rritjen e potencës. Ato janë të pasura me yndyrna dhe elementë gjurmë.

Mjalti është një produkt unik. Efekti i tij në funksionin seksual shoqërohet me një efekt kompleks në trup.

Me përdorimin e rregullt të mjaltit dhe arrave, fuqia e burrave rritet, qëndrueshmëria rritet.

Çajra bimorë

Bimët shëruese funksionojnë në mënyra të ndryshme. Konsideroni këtë kur zgjidhni një recetë. Për shembull, hithra rrit dëshirën seksuale, dhe Dubrovnik tonifikon trupin.

Bimët për potencë:

 1. Hithër. 1 tspderdhni 200 ml ujë të vluar mbi një lugë fara bimësh, lëreni nën kapak për 10 minuta. Shtoni mjaltë për aromë. Pini supë në një gotë gjysmë ore para ngrënies tri herë në ditë. Kursi i trajtimit është një muaj.
 2. Ivan-çaj. Thërrmoni rrënjën e bimës. 2 tsphidhni 400 ml ujë të vluar mbi lëndët e para. Gatuajini për 15 minuta. Tendosni produktin. Merrni gjysmë filxhani zierje para vakteve kryesore. Kursi është 2 javë.
 3. Dubrovnik. 5 tbsp. llëndë të parë të thatë, derdhni një gotë me ujë të valë, lëreni për 15 minuta. Kulloni lëngun e përfunduar, pini në 3-4 doza. Trajtojeni për dy javë.
 4. Majdanoz. Grini farat e bimës në një pluhur. Merrni 1 tsp. përbërja, derdhni një gotë me ujë të valë. Lëreni të piqet për 20 minuta. Pini një zierje 50 ml gjysmë ore para ngrënies tri herë në ditë. Merrni ilaçin për një muaj.

Xhenxhefil

xhenxhefil për të rritur fuqinë tek burrat

Bima është përdorur që nga antikiteti për të trajtuar dobësinë e meshkujve. Xhenxhefili përmban acide organike, vitamina A, C. Si një mjet për të rritur fuqinë e burrave, konsumohet i freskët, turshi, bëhen tinktura. Si erëz, xhenxhefili kombinohet me mish, pjata peshku dhe ëmbëlsira.

Metodat e gatimit:

 1. Çaj. Prisni një fetë rrënjë të freskët, derdhni një gotë ujë të valë. Lëreni të mbuluar për 10 minuta. Shtoni mjaltë ose karafil nëse dëshironi. Pini 1-2 filxhanë pije aromatike në vend të çajit të zakonshëm.
 2. Kafe. Përzieni proporcione të barabarta të xhenxhefilit, kanellës, kardamomit. Merrni 1 lugë çaji për një filxhan pije. përzierjet. Pini këtë "kafe" në stomak bosh para mëngjesit për një muaj.

Infuzione alkoolike

Produkti që ju nevojitet mund të blihet në farmaci, por është më mirë ta përgatisni vetë:

 1. Tinktura e xhensenit. Bima rrit prodhimin e testosteronit, lehtëson stresin, ankthin. Për të përgatitur tinkturën, thani 20 g rrënjë, vendoseni në një shishe qelqi të errët. Mbushni me një gotë alkool. Këmbëngulni ilaçin për një javë. Merrni 20 pika dy herë në ditë para ngrënies. Kursi i trajtimit është një muaj.
 2. Vodka hudhër. Mjeti forcon enët e gjakut, lufton infeksionet gjenitale. Për të përgatitur tinkturën, qëroni 1 kg hudhër dhe vendoseni në një kavanoz litri. Mbushni me 2 gota vodka. Insistoni produktin në një vend të errët për 7 ditë. Tendosni tinkturën e përfunduar, merrni para ngrënies tri herë në ditë. Dozë e vetme - 15 pika. Merrni trajtim për një muaj.

Pije natyrale

 1. Lëng panxhar. Pija parandalon sëmundjet e prostatës dhe zgjon dëshirën seksuale. Për të përgatitur produktin, përdorni një shtrydhëse frutash e perimesh ose grijeni panxharin dhe më pas shtrydhni lëngun përmes petës me napë. Vendosni përbërjen që rezulton në frigorifer për 2-3 orë. Pini lëng në mëngjes për një muaj.
 2. pije natyrore për të rritur fuqinë
 3. Kumis. Kur përdorni një produkt të qumështit të thartuar, përbërja e gjakut përmirësohet dhe aktiviteti seksual rritet. Për të ndjerë efektin, pini një gotë kumis çdo ditë.
 4. Lëng selino. Rrënjët e bimës janë të dobishme për rritjen e forcës mashkullore. Ato përmbajnë hormon seksi - androsteron dhe acide organike, duke rritur kështu epshin dhe fuqinë. Lëngu përgatitet nga rrënjët e freskëta. Grijeni ose bluajeni me një blender dhe filtroni grilën që rezulton përmes petës me napë. Në formën e tij të pastër, lëngu është pa shije dhe i thekshëm. Mund të ëmbëlsohet me mjaltë, erëza, ujë mineral.