Çfarë arra janë të dobishme për potencë

Kur ulje e dëshirës seksuale për t'u marrë me problemin shpesh do të ndihmojë për mjetet juridike natyrore. Arra për potencë janë përdorur për shumë shekuj në variacione të ndryshme dhe shumë të provuar. Për të rritur meshkuj forcën që ju duhet të hani ato në formë të pastër. Edhe pse është e mundur për të shtuar të gatshëm ushqim ose të bëjë të drogës.

Që arrat janë më të dobishme për potencë?

Shumë lloje të arrave janë përdorur për të rritur funksion ngrerë dhe normalizimin e dëshirës seksuale. Këto produkte janë quajtur natyrore nxitës për shkak të aftësisë së saj për të rritur tërheqëse për seksin e kundërt dhe për të rritur cilësinë e jetës seksuale.

e dobishme arra

Një efekt të ngjashëm është arritur nga prania e shumë arra:

 • Përmbajtja e lartë e proteinave;
 • Amino acidet;
 • Acidet yndyrore;
 • Gjerë vitamina komplekse;
 • Vajra;
 • Për rrezitje substancave;
 • E dobishme minerale.

Ka më shumë se 40 lloje të arra, që janë në gjendje të rregullojnë proceset e derdhje dhe mbledhje, nxisin dëshirën seksuale dhe aktivitet, për të sjellë trupin në ton. Përveç kësaj, ata kanë efektet e dobishme në trupin e sistemeve, kryerja e të cilave siguron normale potencë.

Të dhëna të përgjithshme për përbërjen dhe përfitimet shëndetësore të çmendur për potencë

Në çdo lloj arra përmban substancat e mëposhtme:

 1. Në kalium dhe magnez. Këto dy elemente janë përgjegjës për shëndetin e sistemit kardiovaskular: forcimin e enëve të gjakut, rregullon presionin e gjakut, të kontribuojë për efikas qarkullimin e gjakut në të vogël kapilarët. Cilësia nervore kryerjen masë të madhe varet nga disponueshmëria e trupit magnez dhe kalium.
 2. Vitamina B Stimulojë pastrimin e enëve nga depozitat e kolesterolit, përmirëson transmetimin e impulseve nervore, ofron nervor rregulloren e muskujve të butë fibrave të mureve të enëve të gjakut. Pa vitaminën B6, e pamundur të përpunimit dhe të asimilimit të proteinat si dhe aminoacidet. Vitamina B9 është thelbësore për shëndetin e sistemit riprodhues (të përfshirë në sintezën e spermës).
 3. Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm që është veçanërisht e domosdoshme për meshkujt e atletëve për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira, numri i të cilave rritet pas ushtrimit. Funksionin e vitaminës është gjithashtu përgjegjës për mbajtjen elasticitetin e mureve të enëve të gjakut, rregullojnë veprimtarinë e seksit gjëndra (ul nivelin e hormonet femërore, e rrit shumën e lirë testosterone).
 4. Vitamina C Ka një efekt të drejtpërdrejtë në mbledhje stimulon sekrecionet nga qelizat e oksidit nitrik, i cili është i domosdoshëm për cilësinë e relaksimit të enëve të gjakut muret. Vitamina C gjithashtu rrit epsh, mbron qelizat e Leydig nga dëmshme oxidative proceset, rigjenerohet dëmtuar strukturën e molekulave të testosteronit.
 5. Selen dhe zink – elementet që janë të nevojshme për testosterone sintezën dhe spermës, duke ruajtur shëndetin e prostatës.
 6. Fosfor të stimulojë prodhimin e lecithin që rregullon prodhimin e androgens.
arrat

Walnut

Më të madh në efikasitetin e ka arrat për potencë. Produktin në zonën tonë është krejt e zakonshme, për të gjetur nuk është e vështirë.

Një listë të gjatë të pronave të cilat janë të dobishme për njerëzit, për shkak të përmbajtjes:

 • Zinku;
 • Magnezit;
 • Kalcium;
 • Vitamina B;
 • Amino acidet;
 • E proteinave bimore.

Me arra ju mund të merrni të përditshme kërkesat e këtyre substancave. Për zhvillimin normal të potencë nivel ato janë të vlefshme, sepse:

 • Rritja e prodhimit testosterone;
 • E zvogëlon shenjat e moshës në lidhje me ndryshimet;
 • Nuk kanë kontraindikacionet.

Hahet arrat mund të normalizohen balancën hormonale në trup, shkelja e të cilës shpesh bëhet shkak për rënien e pushtetin mashkullor.

Arrëmyshk

 • Lodhje kronike;
 • Tendosje;
 • Humor swings;
 • Ndikimi i stresit.

Natyrore nxitës ka një rënie të vogël efekt narkotik, duke ulur ankthin dhe frikën e plotë akt seksual bëhet e mundur. Përmirësime të ndihmuara nga prania e:

arrëmyshk
 • Jod, squfurit, magnez, bakër;
 • Niseshte;
 • Pektin;
 • Vitamina C dhe E.

Edhe fruta të ndihmojë për të përballuar me një numër të sëmundjeve, që sollën rënien e mashkullore pushtet dhe për normalizimin e trupit

 • E qarkullimit të gjakut;
 • Niveli i funksione mbrojtëse;
 • Puna e muskujve të zemrës.

Brazilian

Në vendin tonë, arra Brazili për të rritur potencë në meshkuj, nuk është shumë e njohur, por tyre të dobishme pronat janë të krahasueshme me ato të zakonshme dhe të njohur të varieteteve. Vetëm dy arra në ditë është e mjaftueshme për të rritur nivelin e potencë për më tepër, produkt përmirëson disponimin dhe i jep një pagesë e gjallëri.

Veprimi i arrë siguron praninë e selen dhe amino acid arginine. Për llogari të parë kthehet në nivelin e testosteronit në gjak, i nevojshëm për aftësinë për ngacmim, dhe përmirëson spermatogenesis. Arginine stimulon rrjedhjen e gjakut në zonën gjenitale që është e nevojshme për zhvillim të qëndrueshëm erections.

Brazil arrë eliminon sëmundjet e traktit gastrointestinal, stabilizon sistemin nervor, forcon sistemin imunitar. Është e rëndësishme për të vëzhguar një normë të përditshme të konsumit – një tepricë e Brazilit, arrat ka një efekt toksik.

Lajthi

Lajthi ka një gamë të gjerë të dobishme pronat të cilat nuk ndikojnë vetëm në burrat e qëndrueshmërinë seksuale, por edhe për shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Në arra përmbajnë një sasi të konsiderueshme:

lajthi
 • Phytosterol;
 • Vitamina e komplekseve;
 • Fibra dhe proteina bimore;
 • Hekur, fosfor dhe magnez.

Me përdorimin e rregullt të lajthi në ushqim për të arritur rezultatet:

 • Eliminimi i dhimbjes që lidhen me infeksione urinare.
 • Ulja e kolesterolit;
 • Parandalimin e prostatitis dhe adenoma;
 • Përmirësimin e zemrës dhe enëve të gjakut të sistemit.

Lajthi ofron normale potencë për shkak të dobishme efektet në sistemin riprodhues, për të përmirësuar spermë të cilësisë, rritjen e aktivitetit të spermës, rritjen e prodhimit testosterone.

Cashews

Cashew – arra, të dobishme për potencë për shkak të përmbajtjes së zink, hekur dhe vitaminë K. një tjetër avantazh që dallon cashews nga variantet tjera, të ulët në yndyrë, e cila është e rëndësishme për njerëzit që janë të prirur për të fituar peshë.

Për shkak të konsumimi i rregullt i këtyre arra mund të:

 • Për të normalizuar nivelin e testosteronit;
 • Për të zbatuar parandalimin e adenomas dhe tumoret malinje të gjëndrra e prostatës;
 • Për të përmirësuar cilësinë e spermës;
 • Për të përmirësuar funksione mbrojtëse të trupit;
 • Për të intensifikuar punën e zemrës;
 • Për të forcuar kockat dhe dhëmbët.

Përveç padyshimtë përfitimet për meshkuj qëndrueshmërinë cashews është e rëndësishme për të fertilitetit. E tyre të përdorimit sistematik rrit mundësinë e konceptimit.

Pecans

Më të dobishme pronë e pecan është përqendrimi i lartë bimë antioksidantë nga 30 % duke ulur mundësinë e sëmundjeve të rrezikshme. Dytë në rëndësinë e – prania e beta-sitosterol, e cila redukton simptomat e dhimbjes që dalin në sfond të tumoreve beninje e prostatës.

pecan

Gjithashtu, sipas vendimit të fundit të kërkimeve shkencore në pekan gjetur lloji i vitaminës E, duke shkatërruar qelizat e kancerit pa ndikuar të shëndetshme të indeve. Të gjithë këta faktorë direkt të përcaktuar aftësinë e njeriut për të iniciojë dhe të rregullt aktin e seksit.

Gjithashtu, këto arra të ndikojnë në potencë, zhbërjes së pllakave të kolesterolit, duke rritur kështu prodhimin e hormoneve seksuale dhe dhënies fund të inflamacionit.

Këto efekte janë të mundshme në sajë të pecans:

Pistachios

Pistachios janë veçanërisht popullore Lindore njerëzve që e quajnë këto arra janë të pemës së jetës.

 • Dhjamra;
 • Acidi folik;
 • Arginina;
 • Zink.

Yndyrna parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe të enëve të gjakut, dhe acidit folik përmirëson cilësinë e farës lëngjeve. Për shkak të arginina është e mundur një mbledhje të qëndrueshme, e cila ndodh për shkak të mbushjes me gjak cavernosa corpora, zink dhe testosterone rrit prodhimin dhe për të siguruar një nivel të lartë të dëshirës seksuale.

Arra që të rrisë fuqinë, ajo është e rekomanduar për të përdorur të njerëzve jeni shikuar peshë për shkak të tyre të ulët kalori përmbajtje, dhe të ardhmen e etërve, pistachio arra të rritur fertilitetit.

Macadamia

Arra Macadamia ose macadamia ka Përgjithshme efekt shërues në trup. Shpesh probleme me një potencë – pasojë e somatic sëmundje dhe çrregullime psikologjike.

macadamia

Përdorimi i macadamia ndihmon të heqë disponimi dhe ndihmon në rregullimin e shumë proceseve dhe funksioneve në trupin:

 • Zvogëlon simptomat e dhimbje koke dhe migraines;
 • Ul rrezikun e zhvillimit të përzemërt dhe tumoret malinje;
 • E pengon procesin e plakjes;
 • Në moshën e rritur, parandalon shfaqjen e patologjive të sistemit kardiovaskular;
 • Për të përballuar me sëmundje të kockave:
 • Normalizes e sistemit nervor dhe heq depresioni, nervozizmi dhe ankth, duke çuar në psychogenic pafuqi;
 • Përmirëson përbërjen e të bërtas;
 • Paralajmëron urological infeksioneve;
 • Forcon murit të enëve të gjakut;
 • Pasuron trupin me vitamina esenciale;
 • Përshpejton eliminimin e toksinave;
 • Shkrin kolesterolit pllaka;
 • Ul presionin e gjakut;
 • Normalizes metabolizmin;
 • Ndihmon për të mbajtur një peshë normale.

Të shumta pozitive pronat e macadamia direkt rritur burrëri dhe që kanë një efekt indirekt në trup, përmirësimin e shëndetit.

Efektin e arrave në mbledhje

Varieteteve të ndryshme të arrave të ketë efekte të ndryshme në seksuale me vlerë. Në varësi të përbërësve aktiviziruyutsya procesi i ngacmim ose të eliminohen parakushtet për zhvillimin e pafuqi.

Për shkak të pranisë në përbërjen e arginine pistachios dhe Braziliane frutave është më e mirë arra për të përmirësuar mbledhje. Ata kontribuojnë në furnizimin me gjak të penisit, e cila çon në një të qëndrueshme të ngrinin shtetin. Ndikimi i llojeve të tjera të drejtpërdrejtë në një mbledhje të ndodh për shkak të rritje të dëshirës seksuale, të ulë nervozizmi dhe për të rritur aftësinë për të fiziologjike zgjimit.

Mënyra më e mirë e arra impotenca: receta

më e mirë do të thotë

Për të përmirësuar potencë arra është e rekomanduar për të përdorur lloje të ndryshme. E dobishme pistachios të papërpunuara, shumë lloje mund të shtohet në ushqim ose të përziera me mjaltë ose produktet e qumështit.

Edhe një rezultat të mirë tregon marrjen e infusions.

Receta me arrëmyshk

Mjekët rekomandojnë përdorimin e arrëmyshk në pluhur formë, por e blini të gatshëm përzierje nuk është i përshtatshëm. Duhet të bluaj të freskëta arrë, ndryshe efektin terapeutik është reduktuar në mënyrë të konsiderueshme.

Mjet efektiv me arrëmyshk:

 • Një gotë me qumësht për të ngrohur deri mënyrë që ajo është e ngrohtë, llokoçis në atë ¼ lugë çaji arrëmyshk pluhur t'i pini para gjumit. Një të tillë do të drogës jo vetëm rritjen e burrëri, por edhe heq pagjumësi;
 • Në 500 ml ujë të shtoni pluhur 2 nutmegs dhe të sjellë në vlim, të largohet për 1 orë, e ndarë në disa pjesë dhe pije gjatë ditës;
 • Mbush me pluhur në një nga arra në 2 gota me ujë. Një potion për të pirë para Mëngjes për 3 javë;
 • Mix arrëmyshk dhe xhenxhefil ½ lugë çaji, ata shtojnë 250 ml kefir. Që rezultojnë nga kjo përzierje ishte e ndarë në 2 herë dhe pije pas në mëngjes dhe para gjumit.

Receta bazuar në arre

Më të famshme receta përfshin mjaltë dhe arra. Impotenca, megjithatë, jo vetëm që ndihmon të pastër dhe përzierje, por duke shtuar në shtesë të përbërësit që aktivizon zgjimit:

 • 100 g e kernelit të bluaj në një blender dhe përzierje me 3 lugë mjaltë lëngshme (nëse është e nevojshme për të shkrirë). Miri – Jasemini, por ju mund të zëvendësojë një lule ose hikërror. Shtrydh përzierje disa pika lëng limoni dhe për të ngrënë;
 • Marrë 15 arrat dhe 50 gram peeled xhenxhefil rrënjë. Për të lëvizur në një mulli mishit ose bluaj në blender. Shtrydh lëng i një limoni dhe hekura e zest. Shtoni në përzierje dhe pour në mjaltë për të bërë një paste. Mund të hahen si një ëmbëlsirë;
 • Para-shtrydh 1 lugë aloe dhe limon. Duhen 5 arra, kikirikë, cashews, lajthi, bajame dhe pakripur pistachios. Bluaj deri në një masë homogjene dhe përzierje me më parë gatuar lëngje;
 • 1.5 gota e lëngshme kos për të hedhur në tas e një blender, duke e vënë në 7 kernelit e arra dhe një banane. Bluaj dhe të pijeve si një mëngjes koktej.

Mjaltë receta

Në kombinim me mjaltë është e dobishme jo vetëm arre. Shëndetshme dhe të shijshme droga janë marrë me varieteteve të tjera.

Për të bërë mjaltë arre-mjetet, ju duhet të:

 • 100 g lajthi, bajame dhe kikirikë të bluaj në një pluhur. Mix me 2/3 Filxhan mjaltë dhe për të sjellë në një gjendje homogjene në masë. Transferimi në një enë qeramike dhe të ruajtur në një të ftohtë dhe vend të errët. Për të marrë çdo ditë për 2 teaspoons pas një vakt;
 • Marrë 125 g e rinj arra, 50 g parsnip dhe 30 g kikirikë dhe bajame. Të gjitha bluaj dhe përzierje tërësisht. Hidh 150 g me lëng të freskët të u dha dhe 300 g mjaltë. Bluaj për një qëndrueshmëri të qetë. Hani 1 lugë çaji 3 herë në ditë për një muaj. Marrë 6 ditë, ditë pushim dhe të reja.

Birrë arra

Alkooli tincture e bimëve medicinale është i njohur ilaç për potencë, megjithatë, të tilla droga mund të jetë bërë me arra.

Receta për efektive tinctures:

 • Duhet 30 ndarëse arrat dhe 100 ml vodka. Kombinoje të gjithë përbërësit në një kavanoz qelqi, të ngushtë dhe të lënë në errësirë për një javë. Dridhen. Të marrë 30 ditë 20-40 pika para darkë;
 • 150 g arrëmyshk pluhur dhe xhenxhefil integruar të përziera me 500 g anise fara. Hidh 800 ml të alkoolit të pastër dhe të lënë për 7 ditë. Të pish çdo ditë një gjysmë gotë tri herë në ditë;
 • 200 g unpeeled arra pishe derdh 3 litra vodka. Të lënë në një errët dhe të ftohtë në dhomë për 1 muaj. Tendosje dhe pini 50 gram në mbrëmje për 5-6 ditë.

Të përziera arra

Një kombinim i disa llojeve te arra rrit efekt, kështu që ajo është konsideruar e dobishme për të përmirësuar potencë.

Për të gatuar si ushqim, ju duhet të:

 • Përzieni 50 g arra, lajthi, cashews dhe bajame, shtoni njëjtën sasi rrush të thatë, kajsi të thata dhe prunes, komponentët e pres, por jo për të qull me miell misri. Dyqan në të rënda plastike dhe të shtoni një lugë gjelle në tuaj mëngjes bollgur. Edhe gjatë ditës nuk është si një ëmbëlsirë;
 • Përzierja e 4-5 lloje të çdo 50 g arra, për të shtuar 1.5 gota kos, lugë çaji lëng limoni dhe 4-5 feta xhenxhefil. Në një blender përzieni deri në një masë të lëngshme dhe për të pirë në mëngjes.
të përziera arra

Përveç drogave, ajo është e dobishme për të rregullisht të shtoni arra për peshk ose mish e enëve, ose për t'i bërë ato me perime salads. Ai gjithashtu forcon fuqinë dhe ndihmon për të normalizuar jetën seksuale.

Mungesa e lëndëve ushqyese në trup çon në zvogëlimin e potencë, zvogëluar prodhimin e testosteronit, e rrit rrezikun nga sëmundjet inflamatore.

Më të dobishme arra

Arra për njerëz, është një magazine të lëndëve ushqyese dhe minerale që trupi humbet kur një gabuar ose të ushqyerit të dobët. Për të ruajtur shëndetin e për shumë vjet dhe nuk përballen me problemet intime të natyrës, njerëzit janë të inkurajuar që të përmbahet për një dietë të ekuilibruar, të heqë dorë zakone të këqija dhe të stërvitjes.

Kjo është këshilla të Përgjithshme të cilat duhet të respektohen, por për normalizimin e potencë dhe spermatogenesis duhet të përfshijnë në dietën e arra, sepse ato përmbajnë:

 1. Proteinat – ndërtimi materiale për të indeve të muskujve.
 2. Acideve yndyrore Polyunsaturated (omega-3, omega-6) – stimulimin e aktivitetit të trurit, të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare.
 3. Mineralet dhe elementet gjurmë – zink, selen, hekur, magnez, kalcium dhe kalium.
 4. Vitaminat për të përmirësuar gjendjen e trupit dhe sistemi imunitar.

Substanca e kombinuar efekt dhe të normalizohen proceset metabolike në trup, të stabilizuar nervor, endokrine dhe sistemet e tjera. Në doza të moderuar mund të nxisin humbjen e peshës, zvogëlimi i kolesterolit në trup, duke pasur në përbërjen e vet një indeks të ulët glycemic (një masë e sheqerit në gjak), e cila do të jetë një shtesë e rëndësishme për dietë për njerëzit me diabet.

Por, në mënyrë që për të shmangur pasoja të padëshirueshme që nuk duhet të abuzohet, sepse çdo gjë që është e mirë në moderim. Arra mund të hahen çdo ditë, por në sasi të kufizuar jo më shumë se 50 – 100 gram.

Një listë e më të dobishme arra për njerëzit të rritur potencë të madhe, të mos të jetë i gabuar me zgjedhjen për të parë vetitë shëruese të produkteve: arrat, cashews, kikirikë, arra Brazili, pecans, arrëmyshk, arra pishe, pistachios, funduk.

Më të mirë receta tradicionale

Natyrore, mënyrat për të rritur fuqinë me ndihmën e arra ofron të mjekësisë tradicionale. Është i njohur për recetave që janë ndër më të mirat në mendimin e popullit, drejtuar për ndihmën e tyre.

Një vlerësim të njohura të recetave, e cila lejon për të rritur fertilitetit dhe i dëshirës seksuale:

 1. Arra me salcë kosi. Për të përmirësuar potencë të zgjedhur ndonjë arrë, apo përzierje dhe përzierje me salcë kosi. Për të marrë këtë "ilaçi" është e rekomanduar që në mëngjes për shkak të qumështit prodhim do të shihni vetëm kalori. E kernelit grimcuar dhe të përziera me salcë kosi, hani 2 lugë në ditë.
 2. Arra dhe mjaltë. Për potencë dhe rritja e testosteronit nivele ju mund të përdorni këtë recetë: bluaj në një mulli kafeje ose blender nucleoli, të mbushur me mjaltë, përzierje çdo gjë me kujdes dhe të vënë në frigorifer për 2 ditë. Pas 48 orësh, të marrë 1 tbsp. lugë në mëngjes në një stomak bosh para ngrënies për 3 – 4 javë.
 3. Receta me ndarëse. E prostatitis të pranojë jo vetëm për ilaçe, por edhe një tincture me alkoolin, ajo do të ndihmojë për të lehtësuar simptomat e pakëndshme. 50 gram ndarëse arrat, artileri, derdh 300 ml vodka, insistojnë në një të errët dhe të ftohtë vendi për 2 – 4 javë. Pastaj tincture filtër dhe për të marrë pjesë në afat prej 30 ditësh.
receta popullore

Me mjaltë të dyfishtë të pushtetit

Mjaltë dhe arra – më të njohura dhe të shijshme popullore ilaç për të përmirësuar potencë. Mjalti ka një efekt të favorshëm në funksion ngrerë për shkak të pronat e mëposhtme:

 • Rritet sasia e oksidit nitrik;
 • Ul nivelet e triglicerideve, mbrojtjen e sistemit kardiovaskular;
 • Shkatërron gamë të gjerë të baktereve, duke përfshirë duke shkaktuar inflamacion të prostatës;
 • Rrit tonin e trupit.

Mjaltë, si arra, përmbajnë thelbësore për zhvillimin normal të potencë elemente: kalium, kalcium, magnez, kalcium, vitaminë B2, nicotinic acid. Përbërja e këtij bee produkt gjithashtu përfshin më shumë se 40 minerale, të pasur dhe të vendosur të enzimat dhe acidet yndyrore. Mjalti është një e madhe të ruajtës, në mënyrë të përzier arra, lutem, dhe mjete të tjera për të shtuar ruhen për një kohë të gjatë dhe nuk do ta humbasin pronat e tyre. Më të dobishme në fuqi në potencë është një gështenjë. Mjaltë të përzier me arra grimcuar në raport 1:1. Për të rritur efektin e rritjes së dëshirës seksuale dhe pushtetin mashkullor në përzierje mund të shtoni një polenit ose në dispozicion rri homogenate.

Kunderindikacionet

Arra mund të sjellë jo vetëm përfitime, por edhe e dëmtojnë kur konsumohet në prani të kontraindikacionet. Si të tilla nuk mund të jenë të ndryshme të sëmundjeve ose gjendjes së trupit.

Lista e mëdha kontradiksionet për të përdorur:

 • mbipeshë apo i trashë;
 • reaksione alergjike në produkt;
 • anemia ose mungesës së hekurit në gjak.
 • individuale intolerancës ose alergjike;
 • urolitiazës.

Edhe më të dobishme arra për meshkujt mund të çojë në zhvillimin e reaksioneve alergjike. Disa varieteteve të produktit të çojnë në kristalizimin e jonet natrium, të provokuar depozitimin e gurëve të veshkave, të ndërhyjë në absorbimin e hekurit, i cili çon në zhvillimin e anemisë.

E nucleoli përmbajnë sasi të mëdha të kalorive, për këtë arsye, njerëzit me trashje ose me peshë të tepërt në dietën e këtij produkti duhet të përdoret me kujdes. Të tjera kontradiksionet kanë disa kikirikë, por për të shmangur probleme të ndryshme, para se të fillojë të marrë ilaçe të rekomanduara për të marrë e plotë studim ose të paktën për të konsultoheni me mjekun tuaj.

Arra është e drejtë e njohur si një nga produktet më të dobishme për të përmirësuar potencë mashkull. Ato përmbajnë një gamë të gjerë të domosdoshme dhe nonessential amino acide, si dhe vitamina dhe minerale, të nevojshme për të shëndetshëm të enëve të gjakut, zemrës dhe sistemit nervor. Arra janë një nxitës. Për rritjen e dëshirës seksuale dhe për të përmirësuar erections të përdorni ato rregullisht, por në sasi të vogla.

Përfundim

Duke supozuar e përmbajtjes është e rëndësishme për sintezën e testosterone të substancave (selen, zink, vitamina E), më të dobishme arra – Brazilian, cashews, bajame dhe kedri. Por arsyet për përkeqësimin e një mbledhje nuk ka gjithmonë të qëndrojnë në mungesën e hormoneve seksuale. Më shpesh mosfunksionim ngrerë janë të enëve të gjakut, kështu që çdo i popullore llojet e arra me përdorimin e rregullt do të ndihmojnë për të përmirësuar situatën. Njerëzit me anomalitë e mëlçisë apo problemet e tretjes ky produkt nuk është i përshtatshëm.