Në potencë të xhenxhefil për meshkujt: receta

Për fat të keq, jo të gjithë përfaqësuesit e fortë e gjysmë në gjendje për të krenohem me pushtetin mashkullor. Shpesh probleme me jetën seksuale të të shqetësojë njerëzit në moshën 35-40 vjet. Ginger për potencë është konsideruar mjaft e sigurt, por ajo duhet të përdoret varfërinëdhe. Ju duhet të dini për mjekim me erëz për t'i sjellë dobi. Ginger shkakton efekte anësore, në mënyrë për të marrë të përfshirë ata nuk duhet të.

Më interesante në lidhje me xhenxhefil

Para për të trajtuar sëmundjet e sistemit riprodhues tek meshkujt duhet të dini se çfarë është xhenxhefil dhe ku është përdorur. Kjo është një bimë shumëvjeçare, por vetëm të hapur të përdorni rrënjë të papërpunuara ose në formë të tharë. Si rregull, ajo është zgjedhur nga nikoqirja për të bërë një gjellë të enëve. Shpesh ju mund të gjeni një folklorike ilaç kundër ftohjes dhe kollës: çaj me mjaltë, vaj, tincture. Janë disa fakte interesante në lidhje me këtë specie:

Kjo duket si xhenxhefil në kushtet natyrore
 1. Terapeutike pronat e xhenxhefil nuk janë të humbur pas ngrirjes. Sa më shumë që ai mund të mbahet në frigorifer në gjithë rrënjë ose në copa të vogla.
 2. Rrënja frikë nga temperaturat e larta. Nën nxehtësinë e veprimit mund të ndryshojë për negative, më e mirë për të shtuar se në teas, enët kryesore pas të valë. Në mënyrë ideale për 10-15 minuta deri sa të gatuar ushqim.
 3. Ginger në shumë vende dhe kultura të ndryshme është e natyrshme të përforcues. Mjet zgjon mashkull energjisë me përdorim të rregullt. Në Japoni rrënjë nuk është e plotë festimin e mashkullit.

Për të përdorur erëz në djathë, marinated ose të thata. Para të bimëve të shijojnë djegien, kështu që kjo është përdorur për çaj me mjaltë ose nenexhik. Megjithatë, ajo ka efekt më të fortë, si ajo nuk ka kaluar ndonjë trajtim.

Me turshi rrënjë është e njohur për të gjithë dashamirët e Orientale kuzhinë. Shërbyer me kripë peshk, butak dhe prodhimet e detit të tjera për një arsye të thjeshtë — rizoma mbyt parazitët, por si të dobishme xhenxhefil turshi për burrat? Ajo ka të njëjtin pronat e dobishme, por ka një shije interesante.

Veprimit të thata xhenxhefil në trup janë praktikisht identike, ajo është më pak aromatik. Por nëse një produkt të freskët mund të ruhen deri në 10 ditë, pastaj të thata e ruan të pronave gjatë disa muajve të fundit.

Përdorni rrënjë për men's health

Pjesë e xhenxhefil përfshin më shumë se 400 komponimet dhe shije të athët janë përgjegjës rrëshinor substancë gingerol. Rrënja përmban një numër të amino acideve, përgjegjës për funksionimin e trurit, muskujve të sistemit, sistemit imunitar. Vitamina b, C dhe Një efekt pozitiv në funksionimin e zemrës dhe të enëve të gjakut, të shpërndarë kolesterolit, dhe përshpejton proceset metabolike. Spice është i pasur me acidet organike, zink, kalium, kalcium, magnez, hekur. Veprimet dhe vetitë e xhenxhefil për meshkuj trupit:

 • diaphoretic;
 • antispasmodic;
 • analgjezik;
 • tonik;
 • stimulues.

Më e rëndësishmja — ginger trajton inflamacion, e cila është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit me prostatitis. Ajo rikthen e qarkullimit të gjakut, duke shkaktuar embrion qelizave të punojnë më aktivisht. Mund të zvogëlojë rrezikun e atherosclerotic pllaka, sëmundjet e sistemit të tretjes, kujtesës dhe, natyrisht, për të rritur fuqinë. Të rinjtë vëzhguar përmirësim pas duke përdorur çaji xhenxhefil ose infuzion me një gjellë e mbetur.

Përfitimet e xhenxhefil për burrat e qartë, por mjekësia konvencionale nuk ju rekomandojmë që të merrni kryer larg me mjete te tilla. Seksuale pushtet varet në stilin e jetës së personit, ushqimin e tij, gjenet, dhe sëmundjet kronike. Para se të trajtojmë tuaj mosfunksionim ngrerë duhet të shqyrtohet nga një urolog ose andrologist.

Kunderindikacionet për përdorimin e rrënjë

Me xhenxhefil është e dobishme të pronave dhe kunderindikacionet për burrat. Ndonjëherë shtëpia e trajtimit të sjell vetëm më keq. Nga shtëpiake e drogës në bazë të rrënjëve është për t'u japin njerëzve që vuajnë nga:

 • ulçera të stomakut;
 • shkelja e gjakut coagulability;
 • hemorroidet;
 • sëmundjet e mëlçisë;
 • patologji e sistemit kardiovaskular;
 • cholelithiasis (xhenxhefil tincture provokuar rrjedhën e vrerit).

E përditshme shkalla e xhenxhefil është 4 gram, më shumë e ndaluar! Më shumë ka të ngjarë që në vend të përmirësuar potencë, do të jetë një bazë e fortë urth, diarre, parehati në gojë. Kjo nuk është e rekomanduar për të pranuar fonde nga erëz në natën për të shmangur pagjumësinë.

Receta për zgjerimin e dëshirës seksuale

Çaj e xhenxhefil dhe mjaltë, të gjitha janë të njohur me të, por ky ilaç kundër ftohjes. Për të hequr qafe problemet me funksion ngrerë, kërkohet më shumë mjete të fuqishme. Nuk janë receta për çdo shije:

 • alkooli tincture e xhenxhefil;
 • vera;
 • kafe;
 • e xhenxhefil-qepë përzierje.

Slurry ose vaj nga rrënja mund edhe të përdoret topically.

Alkooli tincture me xhenxhefil

Ajo është e mirë për të përgatitur një ilaç për të alkoolit (rreth 45 gradë). E para-duhet të lajë rrënjë të freskëta dhe të prerë në të mesme copa. Hap-pas-hapi gatim nuk është e nevojshme këtu, pasi recetë është shumë e thjeshtë. Kërkon 50 gramë rrënjë të freskëta derdh një litër të alkoolit dhe të lënë për 14 ditë.

Recetë për men's health me xhenxhefil dhe mjaltë ka një shije të butë. Sheqeri është më mirë të mos përdorim, ajo është e përshtatshme për bllokim, xhenxhefil dhe limon. Pas 2 javë më ilaçe që ju duhet për të thahet, ajo mund të jetë i ruajtur deri në dy vjet në një të fort enë të mbyllura. Forca e pije mund të arrijnë në 38 gradë. E dytë tincture është e përgatitur të shpejta receta:

 • rrënja është një e mirë e larë dhe të pastër, për hekura;
 • nga një limoni për të hequr zest dhe të drejtuar atë nëpërmjet një blender ose mulli;
 • përzierje xhenxhefil me zest, shtoni pak kripë dhe të lënë për pesë minuta;
 • për përzierje të shtrydh lëng i ½ limoni, përzieni mirë dhe të presin edhe pesë minuta;
 • hidhet masa e gjysmë litër vodka, shtoni mjaltë (100 gram).

Pas kësaj e alkoolit është e nevojshme që të insistojnë ilaçe për rreth 7-10 minuta. Tendosje përmes cheesecloth, të palosur në disa shtresa, dhe shtrydh tortë. Pija është mjaft e fortë — rreth 35 gradë. Bëni të dy mjetet duhet të jetë 1 tbsp. l. para se të hahet. E mbani tincture e xhenxhefil me vodka për të rritur potencë të mund deri në 12 muaj në një shishe të mbyllura.

Verë nga ginger

Nëse ju shikoni shenja të pafuqi, është e këshillueshme të përpiqeni xhenxhefil të verës. Ajo soothes, heq stresin dhe eliminon lodhje, por për të marrë të përfshirë ata nuk duhet të. 500 ml verë të bardhë do të duhet 3 tbsp të freskëta integruar rrënjë. Përbërësit janë të përziera së bashku, insistojnë 3 javë. Pas një kohë verës të filtruar dhe të pijë 1 tbsp 3-4 herë në ditë (30 minuta para nje vakt).

Kafe dhe çaj

Nëse çaj vetëm të shtoni disa feta xhenxhefil, e të pinë, do të bëhen të hidhura dhe do të shkaktojë të rënda salivation. Për këtë arsye, ne rekomandojmë që ju të shtoni një pak nenexhik dhe mjaltë, por e fundit përbërësi nuk duhet të përdoret me ujë të nxehtë. Çaji është pak ftohtë, në mënyrë që mjaltë nuk është identifikuar carcinogens. Si për të përgatitur xhenxhefil për potencë në bazë të çaj:

 • një pjesë e vogël e root (rreth pesë cm) të larë dhe të prerë hollë në feta;
 • pirja zi, apo çaj të gjelbër në 750 ml ujë të valë;
 • shtrydh lëng të një limoni;
 • përzierje të gjithë përbërësit së bashku dhe vlim për 10 minuta;
 • të ftohtë pak, shtoni në xhenxhefil limoni, mjaltë.

Pini 100-150 ml disa herë në ditë. Ginger çaji me mjaltë dhe rozmarinë, ose karafil, kanellë, arrëmyshk rrit metabolizmin dhe i jep të pijë një shije unike.

Kafe me xhenxhefil — një nxitës të fuqishëm, por si ta krijoj atë të saktë? Kjo do të kërkojë të ndryshme, erëza: rozmarinë, kanellë, cardamom, karafil. Është e nevojshme për të marrë një majë të çdo dhe të shtoni në kafe. Kjo është më mirë për të pirë fllad terren, nuk e çastit. Në një Gotë shtoni copëtuar xhenxhefil rrënjë (jo më shumë se ½ lugë) dhe mbush për 3-4 minuta.

Duhet të dini se si për të marrë xhenxhefil për të rritur fuqinë. Për të pirë kafe pije mundësisht para fillimit të marrëdhënieve seksuale. Përzierje përmirëson qarkullimin e gjakut dhe të çon drejt zgjimit të sistemit nervor, e cila e rrit potencë.

Qepë përzierje

Nuk është mjaft të shijshme, por ka një të madh rezultat. Një qepë të madhe dhe 3-4 cm të freskët xhenxhefil rrënjë, hekura në rende ose bluaj në një blender. Në masë transferimi në një pjatë qelqi dhe të vënë në frigorifer brenda natës. Për të rritur efektin, është e lejueshme për të shtuar një pak arra. Është e rëndësishme që të konsumojnë mjekësisë pas buke (1 lugë gjelle tri herë në ditë) për të shmangur acarim të mukozës gastrike.

Barnat për përdorim të jashtëm

Ginger është i përshtatshëm jo vetëm për konsum, por për përdorim në natyrë. Ajo e rrit rrjedhjen e gjakut, e cila ndikon pozitivisht në kohëzgjatjen e marrëdhënies seksuale. Disa njerëz të theksohet skuqje, djegie dhe skuqje të lëkurës është një efekte anësore kur trajtimi është i pezulluar.

Për ata të cilët nuk janë alergjik, i aftë në vijim recetë për mbledhje: 1 lugë xhenxhefil të thata të përzier me 1 lugë çaji mjaltë. Vaj erëkëndshëm rubbed në penis dhjetë minuta para se të seksit, të mbajtur 5 minuta dhe për të marrë një dush. Është e rëndësishme për të tërësisht të larë të përzierje, për të shmangur alergjitë! Para aktit mund të marrë një dush me një decoction të:

 • 4 tbsp e pluhur xhenxhefil për të shtuar për 1 litër ujë dhe për të sjellë një çiban;
 • për të drejtuar një dush dhe të derdhë gatuar nxjerrjen e xhenxhefil rrënjë;
 • zhytem në vaske me ujë të ngrohtë para 20 minuta.

Si xhenxhefil ndikon shumë në potencë? Procedura e ndihmon për t'u çlodhur dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut. Megjithatë, nuk do të marrë një dush të personave me sëmundje të sistemit kardiovaskular.

Veçantitë e të ushqyerit në trajtimin e impotenca

Për fat të keq, edhe drogë në kohët nuk janë në gjendje për të ndihmuar, në qoftë se një njeri çon një mënyrë jetese të sëmurë. Epsh ndikim dhe fuqi, dhe aktivitet, dhe prania e zakonet e dëmshme. Përdorimi i mjeteve për të përmirësuar potencë, është që të rishikoni dietën për në shtëpi trajtimi ka qenë efektiv.

Aphrodisiacs nuk mund të merren vazhdimisht dhe në sasi të mëdha — ju gjithmonë duhet të ndiqni doza. Duhet të dini se çfarë xhenxhefil është e dobishme për njerëzit dhe çfarë e keqe mund të shkaktojë. Ndonjëherë fonde të ketë një ndikim negativ në sistemet e tjera të trupit. Ajo është e rekomanduar për të ndjekur një dietë e duhur, shtimi i ushqimeve që rrisin funksionin seksual. Ju mund të referohen mjek diete, kështu që ai duhet të jetë i balancuar menu. Nëse e rëndësishme të dalloj elementet për të mos u humbur, problemet me mbledhje do të mbeten ende edhe me përdorimin e aphrodisiacs natyrore.

Ju duhet të rrinë në mënyrën e marrjes të ushqimit, përndryshe ajo do të jetë e çrregulluar metabolizmin. Rregullat nuk ndryshojnë nga parimet e të shëndetshme të hahet. Ju duhet të hani pak, por çdo 2-3 orë. Në asnjë rast nuk do të hani një ose dy herë në ditë në sasi të mëdha! Kjo provokon ngecjen e proceseve në trup, që ndikojnë në organet seksuale.

Obeziteti është një shkak i zakonshëm i pafuqi, si qelizat e yndyrës thyer testosterone. Njeriu bëhet pasiv, shpesh vuajnë nga komplekset dhe mungesa e vëmendjes nga gratë. Megjithatë, nuk nxitojnë për të blerë medikamente të shtrenjta për të përmirësuar epsh. Të urtë të fillojnë të ndjekin një mënyrë e jetës.

Të ngrerë mosfunksionim të shqetësojë shumë njerëz të rinj, por jo të gjithë është se të nxiton për specialist. Ju mund të përpiqen për të përballuar me problemin vetëm, për shembull, me familje droga e xhenxhefil. Këto mund të jenë infusions, çajit, kremrat apo ekstraktet e jashtme për aplikim.