Çfarë ushqimesh të rritur potencë seksuale te meshkujt të shpejtë dhe të besueshëm

Produkte që mund të ndikojnë në potencë mashkull ende ka kohë që janë quajtur aphrodisiacs. Emri "nxitës" me origjinë nga perëndeshës Afërditë. Ata ndikojnë njerëzve forcën dhe durimin.

rrit potencë

Kjo është një e rëndësishme dhe e nevojshme substancave për meshkuj organizmit. Produktet-aphrodisiacs duhet të përfshijnë vitamina A, E dhe B. besohet se Një dhe E — janë reale vitamina e riprodhimit, dhe b — vitaminë e, e cila ndihmon për të mbajtur impuls në mbaresa nervore.

Përmirësimi mbledhje, përdorimin e rregullt të pangopura të yndyrnave dhe karbohidrateve. Është e sigurt të them se në qoftë se ju të përshtatni dietën e njerëzve mund të arrijë jo vetëm shëndetit, por forcë, qëndrueshmëri në marrëdhëniet seksuale.

Produktet për potencë

Nëse në mënyrë specifike emër të caktuara të produkteve, atëherë vendi i parë që ju mund të vënë atë fabrikë:

 • arra
 • agrume
 • fruta
 • vezë
 • hark
 • hudhër
 • turnips
 • kërpudha
 • fara kungulli

Ne mund të thoshim se mishi është për burra është një produkt jetik. Ky produkt ndihmon në rregullimin e trupit të niveleve të rëndësishme hormon — testosterone. Si mishi është një burim thelbësor i proteinave me origjinë shtazore.

Mishi në formë natyrore (të ziera, të skuqura apo të pjekura), por jo në burgers dhe salcice është një burim i rëndësishëm i vitaminave dhe mineraleve. Duke i dhënë njeriut ngopje energjisë dhe produkteve të mishit të kujdesen për shëndetin e tij.

Sigurisht që jo yndyrë të ligët mish është më efektive efekt në trup, si konsumim të tepruar e yndyrnave të çon në probleme të sistemit kardiovaskular.

Çdo njeri duhet të mbani në mend se konsumim të tepruar të ushqimit, sidomos të mishit, në mënyrë të pashmangshme do të çojë në trashje dhe humbje e dëshirës seksuale. Mjekët thonë se është normale për njerëzit që të hanë mish të paktën tre herë në javë.

problemet me potencë

Dhi e qumështit jo vetëm i jep ngopje njeri pas një ditë e vështirë, por edhe mundësinë për të zgjasin marrëdhënie seksuale, pavarësisht nga gjendja e tij e lodhjes. Sexologists rekomandojmë që të pini një gotë të këtij qumësht para darkë dhe në mbrëmje, hije një marrëdhënie seksuale.

Qumështi përmban sasi të mjaftueshme të vitaminave A, b, C dhe D, ndikim pozitiv në shëndetin tuaj dhe epsh. Përdorimi i rregullt i dhi e qumështit mund të çojë në seksuale normale shkelje të ligjit, rritje mbledhje, dhe për të shmangur pafuqi.

Në përmirësimin seksuale cilësitë e njerëzve luajnë një rol të rëndësishëm produkteve bimore. Vitamina E që ato përmbajnë, një efekt pozitiv në potencë. Gjithashtu e rëndësishme është prania e vitaminës A, si dhe të tjera të dobishme komponentë:

 • Karrotat — të përmbajnë një sasi të madhe të A-vitamina. Kjo vitaminë rrit "forcën" e njerëzve dhe rrit dëshirën seksuale
 • Agrume: limon, portokall, gëlqeres, grejpfrut, përmbajnë shumë vitamina C, e njohur rregullatorin e potencë. Nëse është e nevojshme, ju mund të zëvendësojë agrumeve në spinaq, currants ose piper — ata gjithashtu kanë një sasi të mjaftueshme të kësaj vitamine
 • Qepët dhe hudhrat — kanë pronat e dobishme dhe forcuar "pushtetin mashkullor" në kohët
 • E gjelbër ka një efekt stimulues
 • Selino dhe ginger — ata mund të jenë përdorur edhe si një masë parandaluese nga inflamator genitourinary system. Ata i përmbajnë të gjitha të rëndësishme dhe të nevojshme minerale njerëzit e trupit. Selino është e pasur me minerale të rëndësishme për potencë
 • Fara (kungull dhe luledielli) janë acidet nukleike, proteina, fosfor, zink që janë komponente të rëndësishme të një trupi të shëndetshëm

Vezë pule dhe quail të ketë një ndikim të fortë në dëshirën seksuale të meshkujve. Është vënë re se burrat të cilët konsumojnë vezë rregullisht, ndihen shumë më të fortë seksuale dhe madje edhe të aftë për të jetuar disa orgasms në një rresht.

Mjekët ndajë një listë të produkteve që ndikojnë negativisht në potencë mashkull:

ushqim për potencë
 • Kripa është e natriumit, dhe e saj e tepërt është e dëmshme të ndikimit në "pushtetin mashkullor". Ushqimet duhet të jetë pak më i kalitur me kripë për të fituar shije, por për të mos teproj
 • Sheqeri nuk është gjithmonë e glukozës ,e cila është e nevojshme për ofrimin e trupit me energji. Sheqer të përfshira në moderne të shpejtë të ushqimit zvogëlon epsh
 • Të ushqimit të shpejtë nuk ka të ushqyesve dhe të yndyrave të ngopura, karbohidrateve, sheqernave. Të shpeshta konsumit të ushqimit të shpejtë shkakton përqendrimit në mashkull trupin e hormoneve femërore estrogjenit, dhe në hetimin dhe reduktimi i dëshirës seksuale
 • Sode dhe pije — tepërt sheqeri është i dëmshëm për shëndetin
 • Sojës — përmban shumë të hormoneve femërore, nuk ka nevojë për burra e trupit
 • Kafeina është një substancë e aftë për të vrarë molekulë testosterone
 • Alkooli shtyp epsh dhe aktiviteti i spermës

Nga një të shëndetshme dhe të ekuilibruar dietën e njerëzve varet në masë të madhe në dobinë e tij të jetës seksuale. Prandaj, cilësia e produkteve duhet të jetë i pranishëm në menynë ata që janë të nevojshme për të ruajtur fuqinë e sasinë e ushqyesve dhe vitaminat.

Lista e dobishme për një të mirë riprodhimi i produkteve është mjaft e madhe. Më të mirë për të rritur fuqinë janë ato produkte, e cila është e përbërë nga këto vitamina dhe minerale:

 • vitamina a, e njohur si retinol. Mënyrë efikase përmirëson aftësinë seksuale, efekt pozitiv në sistemin imunitar. Rreth 5,000 IU është përditshme norma e kjo vitaminë për një mashkulli;
 • vitamina b mund të përmirësojë ndjeshëm cilësinë e jetën seksuale. Këtij grupi i përkasin disa elemente të ndryshme. Në veçanti, vitaminë B3 (nicotinic acid) sigurimin e forcon gjakun, indet e penisit enët e gjakut që janë drejtpërdrejt përgjegjës për nivelin e lartë të ereksionit. Vitamina B9 (acid folik) rrit ndjeshëm durim, nxit prodhimin e hormoneve serotonina dhe norepinephrine. Lumturia hormonit serotonin, e cila rrit shkëlqimin e orgazmës në trupin e sintetizon vitaminën B6 (pyridoxine). Sistemi nervor dhe truri energji ajo ofron vitaminë B1, tiamine);
 • mishit dhe potencë
 • arginina është shumë e rëndësishme për shëndetin e njerëzve. Është një amino acid që rregullon përmbajtjen e azotit në gjak. E nevojshme për një forcë arginine hyn në trupin me proteina produkteve;
 • vitamina D dhe E rritur në mashkull, trupin e një numri të hormoneve që ndikon pozitivisht në shëndetin e seminiferous tubules dhe testiseve;
 • selen është shumë e rëndësishme për njerëzit që shqetësohen në lidhje tyre prodhuese të funksionit dhe cilësinë e spermës. Ky artikull përshpejton prodhimin e testosteronit nivelet e nevojshme për shëndet të shkëlqyer dhe funksionalitetin e genitourinary system;
 • vitamina C është përgjegjës për prodhimin e dienamine – një hormon që ndikon dëshirës seksuale mashkullore. Përveç kësaj, element aktivizon dhe normalizes e humbur trupit tocopherol;
 • zinku është i madh rëndësi, si potencë mashkull. Së bashku me pjesëmarrjen në prodhimin e testosteronit zink mbështet shëndetin e prostatës;
 • carotene rrit epsh dhe forcon sistemin imunitar. Ky element është i domosdoshëm në trajtimin e kancerit të prostatës;
 • kalcium dhe magnez që janë të përfshirë në procesin e testosterone sintezë, sasia e së cilës varet nga potencë nivel.
 • yndyrore dhe i skuqur mishin, kjo është e vërtetë për lard dhe mish derri. Zëvendësuar ato me peshk, lepuri, Turqia mish ose pulë;
 • konserva ushqimesh dhe salcice në luftën me epsh i ulët që të jetë i tepërt, sepse ata e pengojnë funksionimin e sistemit riprodhues;
 • bukë të bardhë dhe të ëmbël pasta të ngadalësuar rrjedhën e gjakut, e cila ndikon në shëndetin e penisit;
 • djegëse dhe të kripur ushqimore ul në mbledhje. Kjo nuk do të thotë se është e pamundur të kripës në ushqim, thjesht nuk e teproj erëza dhe kripë;
 • pijet alkoolike, birra, kafeja, energjisë dhe fizzy pije shqetësojnë riprodhues, funksionet dhe do të ndërhyjnë me funksionimin e të gjitha organeve;
 • sport ushqyerit të merret me kujdes ekstreme, pasi që disa aditivëve të ketë një ndikim negativ në epsh;
 • yndyrë produkte qumështi dhe gjalpi është i pasur në kalori. Ata provokojnë me ndërprerjen e furnizimit me gjak dhe për të zvogëluar ngrerë aftësinë.

Produktet e zvogëlon fuqinë dhe të dëmshme për shëndetin e meshkujve

Disa njerëz të përpiqet për të kompensuar bilancin e vitaminave farmaci drogës. Edhe pse vitamina-minerale shtojcave është në gjendje të mbajë gjendjen e trupit, por ata të zëvendësojë një dietë të përshtatshme plotësisht nuk do të funksionojë. Ajo duhet të kuptohet se dëshirojnë të rrisin fuqinë e njerëzve në radhë të parë për normalizimin e dietës, duke marrë parasysh tyre aktivitet fizik dhe karakteristikat individuale.

pesha
 • nervor
 • hormonale;
 • kardiovaskular;
 • seks.

Vetëm nëse punën e saktë të secilit prej tyre, mbushjen e penisit me gjak, duke u mundësuar atij që të përfitojnë ngurtësinë për të bërë frictions që të çojnë në derdhje dhe të orgazmës.

Nëse ju keni mundësinë për të blerë perime, mish, qumësht e fermerëve, dhe jo në dyqan – e madhe. Të përsëritura ngrirjen e vret vitamina, të thjeshtë dhe të freskëta harengë do të mbajë më shumë vlera ushqyese sesa të shtrenjta peshk i kuq, gjysmë i shtrirë në frigorifer. Përveç kësaj:

 1. Është e pamundur që të kaloni Mëngjes ose të zëvendësojë atë me një bosh kafe. Në mëngjes të hani drithëra me fruta, bollgur, në raste ekstreme, të ndihmuar nga një vezë të zier dhe një copë bukë me një shtresë e hollë e naftës.
 2. Ushqimi duhet të jetë e rregullt, 3-5 herë në ditë. Kjo do të ndihmojë që ju të mos lash në mbrëmje në çdo gjë në frigorifer.
 3. Ju duhet të pini. Pastrohet me ujë në sasinë e 1-1,5 litra do të përshpejtojë metabolizmin. Qumësht, lëngje frutash, çaj, pije të ushqimit.
 4. Më pak të përpunuara produkt para se ai të binte në duart e konsumatorit, kështu që është e dobishme. E ëmbël qull nga një qese mos e krahasoni në shërimin e pronave me një të thjeshtë "Hercules" që kërkojnë gatim.
 5. Futje kalori duhet të jenë të zgjedhur në bazë të stilit të jetës. Nëse mjaftueshme zyra e punëtorëve 1200-1500 kalori, atëherë Ndërtues ose ngarkuesi për këtë dietë nuk do të zgjasë gjatë.
 6. Është e dëshirueshme që të përdorin enë të ushqimit ose të gjeni në afërsi të bukur kafene ku drekë mund të jetë e urdhëroi të parë gjellë, mish, peshk apo sallatë. Pies dhe pasties nuk janë zgjedhja më e mirë.
 7. Duhet të refuzojnë ushqimin e mbeturinave, mayonnaise, sallam, të ëmbla të gazuara pije, mish, burgers, i krisur. Këto ushqime janë të ngopura me yndyrna, aromat, shijet. Të rregullt të hahet një të tillë gastronomik liritë provokon alergji, pesha e tepërt, ngarkesës pankreasit, mëlçisë.
 8. Ai është i dobishëm për të kryer një qese arra, rrush i thatë apo të tjera fruta të thata. Kjo do të ju lejojnë të shpejt të kënaqur papritur e urisë pa trupore.
qumësht

Me prejardhje shtazore

Duhet të jetë i pranishëm në menu. Proteina – e materiale ndërtimore për muskujt, qelizat e të gjitha organeve, e indit eshtëror. Nën ndikimin e saj, prodhimin e shumë hormoneve, procesin e hematopoiesis, absorbimin e vitaminave.

Një shumë e proteinave të përmbajë:

 • mishit të shpezëve;
 • viçi, veal;
 • mish derri, qengjit;
 • djathë, djathë;
 • të bardhë veze;
 • më të detit dhe lumit, peshku;
 • Ushqim deti (kallamar, karkaleca, krill, midhje);
 • Qumështi dhe prodhimet e qumështit;
 • Offal (të zemrës, mëlçisë, mushkërive, veshkave, gjuha).

Ju duhet të hani ushqime me proteina për drekë dhe darkë, në kombinim me të papërpunuara ose të gatuara me perime. E dobishme supave. Qumështi, peshku, mishi i shpendëve është absorbohet mirë nga organizmi, mish të kuq, është e vështirë që të tretet dhe "jep" trupin e proteinave.

Peshku dhe prodhimet e detit

Të lehtë të tretet dhe do të përmbajnë yndyrna të shëndetshme. Përveç kësaj, dhuratat e lumenjtë, dhe oqeanet të përmbajë:

 • vitamina D, E,Një;
 • selen;
 • jod;
 • zinku;
 • magnezit;
 • fosfor;
 • të amino acidet esenciale.
ushqim të shëndetshëm

Vezët janë të pasura me vitamina, mikroelementet, lutein, i cili është një antioksidant i fuqishëm. Quail vezët janë më pak të alergene. Të papërpunuara ata më të ulët të kolesterolit. Por simpati vezë nuk është e nevojshme, 2-3 Copë në javë është numri ideal.

Jo të gjithë të rriturit, mund të pini para qumësht. Në këtë rast, është e preferueshme për të zgjedhur produktet e qumështit thartuar:

 • kos;
 • thartuar pjekur qumësht;
 • kos;
 • djathë;
 • djathë;
 • vështirë djathrave.

Ata jo vetëm forcimin e kockave, por gjithashtu nxjerrin "e drejtë" microflora në zorrët kur konsumohet rregullisht. Një gotë dhallë do të jetë një e mirë rostiçeri.

Bimë e ushqime

Nuk ka pemë, perime, drithëra është e vështirë të imagjinohet të hahet shëndetshëm njerëzve. Është e rëndësishme të kujtoni se më të dobishme, gjë që e ka rritur në sezon dhe sa më afër të jetë e mundur në vendin e blerjes. Dimrit domate dhe luleshtrydhe të importuara nga Egjipti më shumë dëm se sa vitamina.

Me theks të veçantë në ngjyrë portokalli, ajo i jep bimët e retinol nxit prodhimin e testosteronit. Një shumë e saj në:

 • karrota;
 • kajsi;
 • shalqinj;
 • e persimmon;
 • pjeshkë;
 • një ëmbël piper.
përdorimi i vezëve

Drithërat kanë pasur minerale dhe vitamina përbërja, dhe i ngopur, energized për një kohë të gjatë. Ajo është e dobishme për të përfshirë në menynë:

 1. Hikërror;
 2. Bollgur;
 3. Fig;
 4. Mel;
 5. Elbi;
 6. E bulgur.

Edhe duke respektuar të gjitha rregullat e pushtetit, është e vështirë për të siguruar trupit sasinë e duhur të vitaminave dhe mineraleve. Vetëm për të marrë e përditshme kërkesë të vitaminës C duhet të konsumohen nga 1 deri në 2.5 kg mollë. Vijnë në ndihmë të drogës nga farmacia. Duhet t'u japë përparësi për meshkuj komplekset, arsyeja është optimale, sasia e lëndëve ushqyese, të dizajnuara për nevojat e më të fortë seksuale.