Produkteve që rrisin potencë në njerëz

Ndonjëherë njerëzit kanë vështirësi me potencë, por me kalimin e moshës ndodh më shpesh. Të gjetur se çfarë produkte që ju mund të përmirësuar situatën dhe për të forcuar potencë. Çfarë ju duhet të dini rreth produkteve që rrisin potencë:

deti
  • Pse është e rëndësishme për të monitoruar potencë
  • Çfarë ushqimesh të rritur
  • Rekomandimet e mjekëve
  • Popullore pyetje dhe përgjigje
  • Mitet

Përse janë meshkujt e rëndësishme për të monitoruar potencë

Të qëndrueshme mbledhje, të zgjatur marrëdhënieve seksuale – e gjithë kjo tregon për një të mirë të potencë. Në këto procese të përfshirë të gjithë trupin dhe sistemi hormonal, qarkullimin e gjakut, dhe madje edhe gjendje e mendjes. Prandaj, vështirësitë me jetën seksuale mund të tregojnë më shumë probleme serioze në trup. Problemet me mbledhje mund të jetë organike: sëmundjet e enëve të gjakut të shqetësuar furnizimin me gjak. Kjo është arsyeja kryesore e paqëndrueshme erections në njerëzit mbi pesëdhjetë, dhe në këtë rast është e nevojshme për të trajtuar sëmundje, nuk simptomë. Sa më i vjetër të njeriut e më shpesh, ai ka nevojë për të vizituar një urolog dhe jo për vetë-mjekoj -. Megjithatë, në një moshë të re mund të ketë vështirësi me potencë. Të rinjtë janë aktivë, punë e vështirë dhe nervor, nuk janë të mjaftueshme të gjumit, e cila çon në psychogenic mosfunksionim ngrerë. Duke mos ditur arsyen, burrat shpesh turistik të fortë të stimuluesve, duke i dhënë një kohë efekt. Ata janë të varur dhe në mënyrë progresive të dëmtojë zemrën, nëse ju keni marrë drogë pakontrolluar. Të sigurt të shëndetësisë është një bazë bimore e komplekseve, që përmban gjithçka që ju nevojitet për potencë e substancës dhe kanë afat-gjatë, kumulative efekt. Për shembull, një pak të njohur për publikun e gjerë e komplekse, të gjitha-natyrore, ajo nuk shkakton tensionin e lartë të gjakut apo alergji.

Çfarë ushqimesh të rritur potencë seksuale te meshkujt

Një e plotë dhe të larmishme të të ushqyerit ndikon në mirëqenien e përgjithshme, dhe ndikon shumë në potencë. Men's health është shumë e ndjeshme, dhe përgjigjet për mungesë të lëndëve ushqyese dhe vitamina. Disa produkte janë veçanërisht shumë të substancave të nevojshme për sintezën e hormoneve seksuale. Vitamina a, B1, C, E, kaliumi dhe zinku të ndikojë në shëndetin e zemrës dhe të enëve të gjakut, dhe kjo është një e mirë rrjedhën e gjakut siguron të qëndrueshme mbledhje.

 
  • Aroma: arrëmyshk, kanellë, xhenxhefil, piper, karafil, fenugreek, tarifat e bimëve të rritur ndjeshmërinë dhe rritjen e qarkullimit të gjakut. Ata gjithashtu ndikojnë në sistemin imunitar dhe të ju ndihmojë të qëndrojnë të freskëta.
  • Arra dhe fara: arra, bajame, pistachios, pisha arra janë të pasura në proteina, yndyrna dhe vitamina. Fara kungulli përmbajnë shumë zink.
  • Deti: të gjitha prodhimet e detit përmbajnë thelbësore për men's health çështje si dhe lehtësisht të tretshëm proteina. Veçanërisht e dobishme oysters dhe peshk i kuq.
  • Frutat: avocado, banane, luleshtrydhe, dhe currants, fiq, shalqi, rrush ose rrush i thatë. Fruta të pasura me vitamina, prandaj, të dobishme në parandalimin e beriberi. Kjo mund të përfshijë të shpeshta lodhje, e cila nuk është mënyra më e mirë ndikon në epsh. Ju duhet për të vëzhguar moderim, sepse frutat përmbajnë shumë sheqer, i cili dhemb potencë dhe përkeqësohet gjendja e enëve të gjakut.
  • Kakao, çokollatë dhe verë të kuqe.

Oysters nga të gjithë më të detit është i pasur me zink dhe selen të cilat përmirësojnë mbledhje. Këto vitamina janë shkatërruar pjesërisht gjatë gatimit, në mënyrë që të përdorshëm para oysters – ushqyesve në to janë ruajtur. Çokollatë. E dytë produkt, i cili zakonisht është konsideruar i dëmshëm, në fakt ka vetëm përfitime për seks tuaj. Është e rëndësishme nuk është një çokollatë të hidhur me shumë kakao të ndikojë në prodhimin e testosteronit dhe përmirëson disponimin. Fenugreek – farat përmbajnë shumë substanca që nxisin epsh, dhe kjo zvogëlon nivelin e sheqerit në gjak, gjë që zvogëlon rrezikun e diabetit – një nga arsyet për probleme të ereksionit. Xhenxhefil rrënjë në një erëza apo si çaj pije. Ginger shkakton rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale. Fara kungulli janë parësore në dobinë e njerëzve të shëndetit. Ato përmbajnë sasi të lartë të zink dhe vitamina të tjera të nevojshme për sistemin riprodhues meshkuj. Mbi bazën e fara kungulli është edhe përdorur për prodhimin e ilaçeve. Arrat ekspertët rekomandojnë si të shëndetshme të lehta. Ata janë një burim i mirë i proteinave bimore, si dhe në rritjen e nivelit të testosteronit. Vera e kuqe është një nga disa lloje të alkoolit që nuk dëmtojnë potencë dhe e përmirëson atë. Vera përmban antioksidant resveratrol, i cili forcon enët e gjakut, e cila është e dobishme për të qarkullimit të gjakut. Por një duhet të konsumojnë jo më shumë se një gotë dhe herë pas here, si në një sasi të madhe të çdo alkool është e dëmshme. Disa shtesë shtesa që për të përmirësuar potencë, e cila është e papajtueshme me alkool. Një balancuar bimor komplekse është kombinuar me të gjithë alkooli që përmbajnë pijet – komplekse mund të merret pa frikë.

Rekomandimet e mjekëve për burra

Për të shmangur problemet me forcë, është e këshillueshme për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të trajtuar çdo infeksion. Nëse hasni probleme serioze me dhimbje ose djegie ndjesi, ju duhet të konsultoheni me një urolog dhe jo për vetë-mjekoj -. Sipas obsh-së, më shumë se 150 milionë njerëz vuajnë nga probleme të ereksionit. Kjo ndihmon për të përshpejtuar ritmin e jetës, të shpeshta thekson, përpunimin dhe mungesa e gjumit, kundër kësaj - problemet me enët e gjakut dhe zemrën. Kryesore çelësi për një jetë të shëndetshme seksuale është për të krijuar pushtet, përjetojnë më pak stres dhe kohë për t'u çlodhur.

Hendeku shprehitë e sëmurë

Aktive pirja e Duhanit dhe alkoolit të përkeqësohet si potencë dhe cilësinë e spermës. Është provuar se ndikimi negativ i nikotinës dhe etanol në sistemin riprodhues meshkujt mund të çojë deri në sterilitet. Sidomos fuqishëm ndikon në gjendjen e enëve të gjakut pirja e Duhanit, duke rritur gjasat e atherosclerosis dhe për të penguar rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale.

Më pak nervoz

Ndonjëherë dështime të ndodhë për shkak të frikës dhe pritjet e dështimit. Nuk ka nevojë të shqetësohen shumë nëse ndonjëherë ka probleme me mbledhje. Ajo është e mirë për të reduktuar stresin në punë, për të bërë në kohë të lirë tuaj që relakson dhe soothes ju.

Ushtrim

jetese aktive

Stagnimi i gjakut në organet gjenitale, nga një mënyrë jetese i ulur është i dëmshëm për shëndetin e njerëzve. Prandaj, është e nevojshme që të angazhohen në e tyre të preferuar sportive. Përveç kësaj, ju mund të bëni ushtrime të veçanta Kegel për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në të legenit rajon. Atletët profesionistë zakonisht nuk janë duke punuar shumë e vështirë, dhe potencë vuan nga fakti se trupi nuk ka kohë për të shërohen. Duke luajtur sport është e rëndësishme për të gjithë trupin.

Hani një dietë të shëndetshme

Ushqim i shëndetshëm është çelësi për një shëndet të mirë. Duhet të merrni në mënyrë të plotë si mish dhe perime ushqim, mos harroni në lidhje me të freskëta bimët dhe prodhimet e detit, e cila zakonisht është në dietë e Rusëve pak. Për të përgatitur më mirë kështu si për të ruajtur sa më shumë vitamina – për merak, që të valoj, për të bërë ushqim për një çift, hani perime të papërpunuara.

Watch peshën tuaj

E tepërt yndyrë trupit zvogëlon prodhimin testosterone dhe stimulon prodhimin e estrogjenit, e kundërta e veprimit të hormoneve. Është provuar se njerëzit mbipeshë kanë më shumë gjasa të vuajnë probleme me potencë.

Të mbajë një jetë të shëndetshme seksuale

Në mungesë të një jetën seksuale të ketë ngecje, të cilat shkaktojnë probleme me mbledhje. Rregullt e aktivitetit seksual të rregullt me partnerët e zvogëlon rrezikun e prostatitis dhe mosfunksionim ngrerë. Megjithatë, spontane të komunikimit dhe të tepruar aktivitetit mund të shkaktojë dhimbje.

Të forcuar sistemin tuaj imunitar

Nevoja për të forcuar sistemin imunitar me anë të një dritë forcim, shëtitjet në ajër të pastër. Një dobësuar të trupit është i prirë për sëmundje, dhe për këtë arsye nuk mund të jetë super

Kohë të vizitoni mjekun tuaj

Inspektimi në urolog një herë në vit do të ndihmojë për të eliminuar problemet e mundshme para se ta bërë veten të njohur. Me mosha frekuenca e probleme seksuale rritet, dhe të konsultohet me mjekun tuaj do të kemi më shpesh.

Popullore pyetje dhe përgjigje

Të ballafaquar me ndonjë problem lidhur me potencë, njerëzit zakonisht nuk nguten për të adresuar të ekspertëve. Le të shqyrtojmë më të njohura pyetje në lidhje me potencë.

Mund të ushqyerit e duhur për të përmirësuar potencë mashkull?

Ju mund të, nëse problemi ishte kryesisht në kequshqyerja, vitaminë mangësi apo obeziteti. Uljen e peshës dhe përmirësimin e dietës mund të ndikojnë në potencë. Nëse shkaku ishte infeksioneve ose çrregullime hormonale, një e të ushqyerit të duhur mund të jetë e mjaftueshme, por ajo do të vazhdojë të lehtësuar sëmundjen.

Çka nëse potencë fillon të përkeqësohet dhe filloi të ndodhë në të ashtu-quajtur "misfires"?

Me moshën, shumë sëmundjet kronike të tilla si diabeti, atherosclerosis dhe të tjerët, janë shkaku kryesor i probleme të ereksionit. Por të rinjtë zakonisht nuk i bëjnë ato të sëmundjeve të – por ata janë shumë më të shqetësuar dhe duke përjetuar të vazhdueshme të stresit. Në këtë rast, problemi është psikologjik, dhe situata mund të përmirësuar jetën seksuale të rregullt dhe pritjen e aphrodisiacs – substanca që nxisin dëshirën seksuale. Kompleksi përbëhet nga bimët aphrodisiacs që të kontribuojë për të buta dhe natyrore potencë. Efektet e komponentëve të përfshira në përbërjen, janë shpalosur në mënyrë të plotë në këmbim të pritjes, sepse të gjithë afrodiziaki kanë një efekt kumulativ.

Të veçantë të perimeve komplekse të bazuara në 5-Afrikane aphrodisiacs të dizajnuara për të ruajtur natyrore potencë. Shtojce dietetike në qoftë se ju merrni të paktën 1 muaj ndihmon në rivendosjen dhe përmirësimin e funksionit seksual, stimulon dëshirën seksuale, i jep energji dhe qëndrueshmëri. Drogës ka praktikisht nuk ka efekte anësore dhe është në përputhje me alkool.

Efikasiteti dhe siguria e balancuar e të ndërlikuara, nxitës, përdoret si një biologjikisht aktive të ushqimit Shtesë për burrat, një burim i flavonoids, saponins, tannins dëshmuar jo vetëm në studimet klinike, por dhe të testuar për shekuj me radhë (historia dhe sekretet e këtij kompleksi janë rrënjosur në të kaluarën e largët dhe të miratuar nga të Afrikës së popujve nga brezi në brez). Komplekse jo vetëm që kontribuon në rritjen e potencë dhe është rritur qëndrueshmëri, por edhe rrit emocionet pa shkaktuar gjatë ekspozimit. Ndonjëherë mjete të bimor nuk ndihmojnë, atëherë një urolog mund të përshkruajnë barna ose injeksione që shkaktojnë një mbledhje në kohën e pranimit. Por efekti zgjat për një kohë, në çdo kohë ju duhet për të përsëri ngushllim do të thotë përsëri. Gjithashtu vlen të theksohet se këto të fuqishëm mjete të mëdha listën e negative të ngjarjeve, kështu që ata duhet të merren nën mbikëqyrjen mjekësore.

Mitet në lidhje me potencë mashkull

Në botën moderne janë ende shumë mite në lidhje me potencë. Shikojmë se çfarë është e vërtetë dhe çfarë është e trilluar.

Të rinjtë nuk kanë probleme me potencë

Për fat të keq, ajo nuk është. Dhe të reja, djemtë mund të jetë një problem për arsye të ndryshme, edhe pse me moshë kjo ndodh shumë më shpesh.

Masturbation zvogëlon potencë

Nuk është kështu. Por disa lidhje është – në qoftë se ju plotësisht të zëvendësojë të gjitha marrëdhënie seksuale Masturbation, nuk mund të ketë varësi psikologjike në këtë proces. Dhe gjatë aktuale të marrëdhënieve, në mbledhje do të jetë më e keqe se Masturbation, edhe pse fiziologjikisht ajo nuk do të ndikojnë në potencë.

Aktive sportive zvogëlon potencë

Nëse kjo është një atlet profesional që trenat e përditshme dhe duke marrë shtesa sportive, të tilla mbingarkesë mund të Zbrazë trupit dhe për të zvogëluar potencë. Por stërvitje të rregullt, disa herë në javë, jo vetëm nuk do të të dëmtojë, por do të forcojë potencë për shkak të zhvillimin aktiv të testosteronit.

Potencë të varet nga madhësia e organeve gjenitale

Sigurisht, kjo është një mit. Nuk ka lidhje mes madhësinë e penisit dhe potencë nuk është.

Impotenca nuk është trajtuar

Trajtohen. Gjëja kryesore për të mbajtur mend është se edhe në qoftë se problemi ka shkuar aq larg se sa mund të shërohet, nëse keni vendosur rrënjët. Në trajtim duke përdorur drogë, kirurgji, dhe madje edhe psikoterapia.